Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Обов’язок вручати повістки поширили на всі підприємства та органи місцевого самоврядування

  • 19 травня 2017
  • 2743

Органи місцевого самоврядування, керівники підприємств незалежно від наявності в адміністративно-територіальній одиниці військкомату зобов’язані будуть повідомляти про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників і військовозобов’язаних.

Верховна Рада України 18.05.2017 ухвалила проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (далі — Законопроект № 2985), яким внесено зміни до статті 38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII (далі — Закон № 2232).

Як зазначено в пояснювальній записці до Законопроекту № 2985, поточна редакція статті 38 Закону № 2232 передбачає спеціальні обов’язки для органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій, у тому числі навчальних закладів, незалежно від підпорядкування і форм власності, розташованих у адміністративно-територіальних одиницях, де немає військових комісаріатів. Відповідні органи та керівники зобов’язані на вимогу військових комісаріатів сповіщати призовників і військовозобов’язаних про їх виклик до військових комісаріатів, забезпечувати своєчасне прибуття за цим викликом, у семиденний строк повідомляти районні (міські) військові комісаріати про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників і військовозобов’язаних.

На думку автора законопроекту (Геращенко А. Ю.) незрозуміло, чому вказані обов’язки встановлені лише в адміністративно-територіальних одиницях, де немає військових комісаріатів. Керуючись цією нормою, органи місцевого самоврядування та керівники підприємств, установ та організацій, у т. ч. навчальні заклади, де є військові комісаріати, ухиляються від будь-якої співпраці з військкоматами. Тому для усунення наведеної дискримінації та зловживань передбачені частиною 1 статті 38 обов’язки поширено на усі органи місцевого самоврядування, на керівників усіх підприємств, установ та організацій, у т. ч. навчальних закладів, незалежно від місця їх знаходження в Україні.

Ухвалений закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Ольга Догадіна,
експерт MCFR Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю