Обов’язок вручати повістки поширили на всі підприємства та органи місцевого самоврядування

19 травня 2017 2267
Органи місцевого самоврядування, керівники підприємств незалежно від наявності в адміністративно-територіальній одиниці військкомату зобов’язані будуть повідомляти про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників і військовозобов’язаних.

Верховна Рада України 18.05.2017 ухвалила проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (далі — Законопроект № 2985), яким внесено зміни до статті 38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII (далі — Закон № 2232).

Як зазначено в пояснювальній записці до Законопроекту № 2985, поточна редакція статті 38 Закону № 2232 передбачає спеціальні обов’язки для органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій, у тому числі навчальних закладів, незалежно від підпорядкування і форм власності, розташованих у адміністративно-територіальних одиницях, де немає військових комісаріатів. Відповідні органи та керівники зобов’язані на вимогу військових комісаріатів сповіщати призовників і військовозобов’язаних про їх виклик до військових комісаріатів, забезпечувати своєчасне прибуття за цим викликом, у семиденний строк повідомляти районні (міські) військові комісаріати про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників і військовозобов’язаних.

На думку автора законопроекту (Геращенко А. Ю.) незрозуміло, чому вказані обов’язки встановлені лише в адміністративно-територіальних одиницях, де немає військових комісаріатів. Керуючись цією нормою, органи місцевого самоврядування та керівники підприємств, установ та організацій, у т. ч. навчальні заклади, де є військові комісаріати, ухиляються від будь-якої співпраці з військкоматами. Тому для усунення наведеної дискримінації та зловживань передбачені частиною 1 статті 38 обов’язки поширено на усі органи місцевого самоврядування, на керівників усіх підприємств, установ та організацій, у т. ч. навчальних закладів, незалежно від місця їх знаходження в Україні.

Ухвалений закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Ольга Догадіна,
експерт MCFR КадриПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ТЕРМІНОВЕ З НАСТУПНОГО НОМЕРА

Довідник секретаря та офіс-менеджера

«Жіночий колектив: труднощі, табу і правила поведінки»

Свіжий номер журналу

Серпневий Кадровик-01 вже на сайті

«5 способів оформити відгул на 1 вересня»


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Якщо я скачаю файл без реєстрації, чи стану я Піратом?

Ми б на Вашому місці так не ризикували!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжуйте скачування!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль