Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Під час відпустки захворіла дитина. Що з оплатою лікарняного, — роз’яснює ФСС

  • 6 червня 2017
  • 2890

Листок непрацездатності по догляду за хворою дитиною, виданий під час відпустки, частково оплачують з дня, коли жінка стає до роботи після закінчення відпустки.

Київське міське відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — ФСС) нагадало, що листок непрацездатності по догляду за хворою дитиною (далі — ЛН) під час відпустки (щорічної — основної або додаткової, без збереження заробітної плати або частково оплачуваної для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку) не видають (пп. «б» п. 3.15 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455; далі — Інструкція № 455).

ФСС зауважило, що ЛН видають у випадку переривання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку й виходу на роботу (на повний або неповний робочий день).

Якщо жінка не повідомила лікаря про те, що перебуває у відпустці, та оформила ЛН, то його не оплачують, оскільки допомогу по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною не надають, якщо особа, яка доглядає за хворою дитиною, перебуває y відпустці (ч. 6 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 року № 1105-XIV). Такий ЛН частково оплачують з дня, коли жінка мала стати до роботи після закінчення відпустки.

У випадках, коли у період щорічних (додаткових та основної) відпусток, відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, творчих, навчальних та відпусток без збереження заробітної плати у застрахованої особи захворіла дитина, ЛН видають з того дня, з якого застрахована особа мала стати до роботи (п. 3.11 Інструкції № 455).

За інформацією Київського міського відділення
Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю