Під час відпустки захворіла дитина. Що з оплатою лікарняного, — роз’яснює ФСС

6 червня 2017 1145
Листок непрацездатності по догляду за хворою дитиною, виданий під час відпустки, частково оплачують з дня, коли жінка стає до роботи після закінчення відпустки.

Київське міське відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — ФСС) нагадало, що листок непрацездатності по догляду за хворою дитиною (далі — ЛН) під час відпустки (щорічної — основної або додаткової, без збереження заробітної плати або частково оплачуваної для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку) не видають (пп. «б» п. 3.15 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455; далі — Інструкція № 455).

ФСС зауважило, що ЛН видають у випадку переривання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку й виходу на роботу (на повний або неповний робочий день).

Якщо жінка не повідомила лікаря про те, що перебуває у відпустці, та оформила ЛН, то його не оплачують, оскільки допомогу по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною не надають, якщо особа, яка доглядає за хворою дитиною, перебуває y відпустці (ч. 6 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 року № 1105-XIV). Такий ЛН частково оплачують з дня, коли жінка мала стати до роботи після закінчення відпустки.

У випадках, коли у період щорічних (додаткових та основної) відпусток, відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, творчих, навчальних та відпусток без збереження заробітної плати у застрахованої особи захворіла дитина, ЛН видають з того дня, з якого застрахована особа мала стати до роботи (п. 3.11 Інструкції № 455).

За інформацією Київського міського відділення
Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатностіПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Свіжий номер вже на сайті

Довідник секретаря та офіс-менеджера

«Упередження та дієві настанови в роботі секретаря»


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Якщо я скачаю файл без реєстрації, чи стану я Піратом?

Ми б на Вашому місці так не ризикували!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжуйте скачування!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль