Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

МВС затвердило положення про підрозділ з питань цивільного захисту

  • 8 червня 2017
  • 971

Підрозділ з питань цивільного захисту утворюють суб’єкти господарювання, віднесені до відповідної категорії цивільного захисту, для організації заходів цивільного захисту.

Наказом МВС від 20.04.2017 № 325 затверджено Типове положення про підрозділ з питань цивільного захисту суб’єкта господарювання (далі — Положення № 325), мета якого — впорядкувати структуру та функції підрозділів з питань цивільного захисту суб’єктів господарювання (далі — підрозділ ЦЗ).

Нагадаємо, що підрозділи з питань цивільного захисту утворюють суб’єкти господарювання, віднесені до відповідних категорій цивільного захисту, з чисельністю працюючих понад 3000 осіб. У суб’єктах господарювання, із загальною чисельністю працюючих від 200 до 3000 осіб та у суб’єктах господарювання, віднесених до другої категорії цивільного захисту, призначають посадову особу з питань цивільного захисту. А у суб’єктах господарювання з чисельністю працюючих до 200 осіб призначають особу з питань цивільного захисту за рахунок штатної чисельності суб’єкта господарювання (ч. 2 ст. 20 Кодексу цивільного захисту України).

Підрозділ ЦЗ підпорядкований та підзвітний безпосередньо керівникові суб’єкта господарювання. У разі якщо суб'єкт господарювання перебуває у сфері управління центрального органу виконавчої влади, районної, районної у м. Києві державної адміністрації, виконавчого органу міської, селищної, сільської рад, підрозділ з питань цивільного захисту суб’єкта господарювання також підзвітний цим органам.

Основними завданнями підрозділу ЦЗ є:

  • організація виконання заходів у сфері цивільного захисту на об’єктах суб’єкта господарювання, спрямованих на захист працівників, майна і територій від надзвичайних ситуацій, зменшення ризику їх виникнення та забезпечення сталого функціонування суб’єкта господарювання в умовах надзвичайної ситуації і в особливий період;
  • забезпечення виконання завдань, створених суб’єктом господарювання, органами управління і силами цивільного захисту та підтримання їх готовності до дій за призначенням;
  • забезпечення виконання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.

Підрозділ ЦЗ очолює керівник, якого призначає на посаду і звільняє з посади керівник суб’єкта господарювання згідно із законодавством. Керівник підрозділу ЦЗ повинен мати повну вищу освіту та стаж роботи у сфері цивільного захисту не менше 2-х років.

Підрозділ ЦЗ утримується за рахунок коштів суб’єкта господарювання.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю