Як нарахувати матеріальну допомогу на оздоровлення медику, що працює на 0,5 ставки? Роз’яснює МОЗ

9 червня 2017 635
Допомогу на оздоровлення виплачують за основним місцем роботи працівника у розмірі посадового окладу. Утім, розмір допомоги може бути і більшим…

МОЗ в листі від 02.03.2017 № 10.1-13/Д-1/697-17/6006 нагадало, що медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів (установ) виплачують допомогу на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання  щорічної основної відпустки (постанова КМУ «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 11.05.2011 № 524).

Переліки лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою, молодших спеціалістів з медичною освітою у закладах охорони здоров’я затверджені наказами МОЗ від 28.10.2002 № 385 та від 23.11.2007 № 742.

Статистиків медичних віднесено до середнього медичного персоналу, тому вони мають право на виплату допомоги на оздоровлення (наказ МОЗ «Про затвердження Переліку вищих і середніх спеціальних навчальних закладів, підготовка і отримання звання в яких дають право займатися медичною і фармацевтичною діяльністю» від 25.12.1992 № 195).

Молодших медичних сестер віднесено до категорії робітників (Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників охорони здоров’я «Випуск 78», затверджений наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117).

Посади біологів віднесено до професіоналів з вищою немедичною освітою, що не належать до медичних або фармацевтичних посад.

МОЗ зауважив, що керівники закладів охорони здоров’я мають право у межах фонду заробітної плати, затвердженого у кошторисах доходів і видатків, надавати працівникам матеріальну допомогу, у т. ч. на оздоровлення, у сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік (п. 5.11 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519).

Ці умови поширено на всі категорії працівників закладів охорони здоров’я. При цьому обсяги фонду заробітної плати працівників комунальних закладів охорони здоров’я самостійно затверджують місцеві органи влади при формуванні показників видатків місцевих бюджетів на відповідний рік.

Також МОЗ наголошує, що допомогу на оздоровлення виплачують за основним місцем роботи працівника у розмірі посадового окладу, залежно від обсягу роботи за посадою (1,0; 0,75; 0,5; 0,25), який відображено у графі 13 тарифікаційного списку.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка





© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Позбудьтеся цього надокучливо вікна раз і назавжди!

Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль