На скільки оштрафують за неподання звіту про вакансії за формою 3-ПН

20 червня 2017 2847
Роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі подавати центру зайнятості, інформацію про попит на робочу силу (вакансії) незалежно від місцезнаходження. Утім, законодавством не встановлено фінансових санкцій для роботодавця чи адміністративної відповідальності для посадових осіб за неподання звітності про вакансії.

Мінсоцполітики в листі від 25.05.2017 № 420/0/126-17/243 нагадало, що роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі подавати територіальним органам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері зайнятості населення та трудової міграції, інформацію про попит на робочу силу (вакансії) незалежно від місцезнаходження (п. 4 ч. 3 ст. 50 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI; далі — Закон № 5067). Звіт подають за наявності у роботодавця попиту на робочу силу (вакансії) не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансії(й).

На скільки оштафують роботодавця за неподачу 3-ПН? Нині Закон № 5067 та інші нормативно-правові акти не передбачають фінансових санкцій для роботодавця чи адміністративної відповідальності для посадових осіб за неподання звітності про вакансії.

Однак надання роботодавцем відомостей про вакансії до служби зайнятості дає змогу спільними зусиллями вирішувати проблеми добору кадрів та працевлаштування безробітних.

Мінсоцполітики зауважує, що неподання інформації про вакансії за формою № 3-ПН затримує працевлаштування зареєстрованих безробітних та призводить до збільшення видатків Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на виплату допомоги по безробіттю.

Тому роботодавці, що виконують норму Закону № 5067 щодо інформування про вакансії, сприяють вирішенню своїх кадрових питань та збільшенню кількості пропозицій роботи для громадян, що забезпечить реалізацію їх прав на працю та соціальний захист.

Актуальність зазначених у формі № 3-ПН вакансій базовий центр зайнятості уточнює не менше ніж двічі на місяць під час особистої зустрічі з роботодавцем, у телефонному режимі або через засоби електронного зв’язку (п. 4 розд. I Порядку подання форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», затвердженого наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 № 316).

За відсутності потреби здійснювати добір працівників та зайнятті вакансії роботодавець може самостійно повідомити про це фахівців базового центру зайнятості у будь-який зручний для нього спосіб: у письмовій чи усній (телефонній) формі, а також через відмітку в корінці направлення на працевлаштування на вакансію, видане безробітній особі. У разі повідомлення роботодавцем про укомплектування вакансії, центр зайнятості припиняє добір претендентів на неї.

Для оперативного вирішення питання добору персоналу та пришвидшення укомплектування вакансій роботодавець може подати форму № 3-ПН засобами електронного зв’язку до будь-якого центру зайнятості, незалежно від свого місцезнаходження. Оскільки у формі № 3-ПН передбачено підпис роботодавця, то в цьому випадку роботодавець зобов’язаний підтвердити раніше подану звітність паперовим носієм, завіреним підписом (керівника або уповноваженої ним особи, фізичної особи-підприємця). У паперовій формі № 3-ПН фахівець центру зайнятості проставляє відмітку про прийняття: зазначає дату прийняття, посаду, прізвище, ім'я, по батькові та завіряє записи особистим підписом.

Мінсоцполітики уточнило, що на сьогодні відсутня можливість подати електронну звітність за формою № 3-ПН, в т. ч. через «Електронний кабінет роботодавця» з накладанням електронного цифрового підпису.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR КадриПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення