Як безоплатно отримати посвідчення щодо вільного володіння державною мовою? Роз’яснює Нацдержслужба

20 червня 2017 3405
Особа, яка претендує на зайняття посади державної служби, має особисто надати документи, що підтверджують вільне володіння державною мовою, а уповноважений орган — зробити звірку оригіналів та копій.

Національне агентство України з питань державної служби у листі від 18.05.2017 № 26-р/з нагадало, що з метою забезпечення реалізації вимог Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII постановою КМУ від 26.04.2017 № 301 затверджено Порядок атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою (далі — Порядок № 301).

Порядок № 301 визначає механізм організації і проведення атестації осіб, які претендують на зайняття посади державної служби, та видачі відповідного посвідчення.

Поряд з цим, вільне володіння державною мовою також підтверджується для осіб, які мають:

  • документи державного зразка про загальну середню освіту, видані до 2000 року, з оцінкою «5» за вивчення української мови;
  • документи державного зразка про загальну середню освіту, видані після 2000 року, з балом про підсумкову державну атестацію з української мови не менше 10;
  • диплом молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста), бакалавра, магістра (спеціаліста) з відповідним додатком з оцінкою «відмінно» за вивчення української мови;
  • диплом бакалавра, магістра (спеціаліста) за спеціальностями українська мова та література; українська мова та література і іноземна мова; філологія (п. 56 Порядку № 301).

Також до дисциплін, що підтверджують вивчення української мови, прирівнюється «Ділова українська мова» та вивчення української мови за професійним спрямуванням. Особи, які мають один із зазначених документів, можуть звернутися до уповноваженого вищого навчального закладу із заявою про видачу посвідчення на безоплатній основі. До заяви додають копії документа про відповідний рівень освіти та усіх необхідних до нього додатків.

З метою уникнення випадків видачі посвідчення на основі недостовірних відомостей, Нацдержслужба рекомендує уповноваженому вищому навчальному закладу забезпечити перевірку достовірності поданих особою документів, що визначені пунктом 56 Порядку № 301. Для цього  особа, яка претендує на зайняття посади державної служби, має особисто подати відповідні документи, а уповноважений вищий навчальний заклад — забезпечити звірку їх копій з оригіналами, зробивши відповідні відмітки на копіях або у інший спосіб.

Ольга Догадіна,
експерт MCFR Кадри



Ваша персональна добірка.

    Підписка на новини

    Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Перевірте знання та здобудьте нові

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Самое выгодное предложение

    Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

    Живе спілкування з редакцією


    Розсилка





    © Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

    Свідоцтво про державну реєстрацію
    КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012

    
    • Ми в соцмережах
    Позбудьтеся цього надокучливо вікна раз і назавжди!

    Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

    Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів.



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    ×

    Чекаю вас на безплатному вебінарі 2 серпня
    Перевірки роботодавців 2017: новий порядок