Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Хто ініціюватиме службове розслідування на державній службі, — роз’яснення від Нацдержслужби

  • 21 червня 2017
  • 1217

У межах дисциплінарного провадження, ініційованого суб’єктом призначення, може проводитись службове розслідування.

Національне агентство України з питань державної служби (лист від 09.02.2017 № 24-р/з) нагадало, що за невиконання або неналежне виконання посадових обов’язків, визначених Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) та іншими нормативно-правовими актами у сфері державної служби, посадовою інструкцією, а також порушення правил етичної поведінки та інше порушення службової дисципліни державний службовець притягається до дисциплінарної відповідальності у порядку, встановленому Законом № 889 (ч. 1 ст. 64 Закону № 889).

Дисциплінарні провадження ініціюються суб’єктом призначення (ч. 1 ст. 68 Закону № 889).

Для здійснення дисциплінарного провадження з метою визначення ступеня вини, характеру і тяжкості вчиненого дисциплінарного проступку утворюють дисциплінарну комісію з розгляду дисциплінарних справ (далі — дисциплінарна комісія) (ч. 1 ст. 69 Закону № 889). Дисциплінарною комісією стосовно державних службовців, які займають посади державної служби категорії «А», є Комісія з питань вищого корпусу державної служби, а дисциплінарну комісію стосовно державних службовців, які займають посади державної служби категорій «Б» і «В», утворює керівник державної служби у кожному державному органі (ч. 2 ст. 69 Закону № 889).

З моменту прийняття суб’єктом призначення рішення про ініціювання дисциплінарного провадження:

  • дисциплінарне провадження вважають розпочатим;
  • дисциплінарна комісія набуває відповідних повноважень щодо його здійснення, формування дисциплінарної справи та її розгляду;
  • державний службовець, стосовно якого ініційоване дисциплінарне провадження, набуває відповідних прав (надавати пояснення, знайомитись із матеріалами дисциплінарної справи, користуватися правовою допомогою адвоката або іншого уповноваженого ним представника, вносити зауваження до висновку, клопотання про вжиття додаткових заходів для встановлення обставин, які мають значення для справи, надавати додаткові пояснення та додаткові документи і матеріали, що стосуються зазначених обставин, які долучаються до справи, оскаржувати застосоване до нього дисциплінарне стягнення у визначеному Законом № 889 порядку).

З метою визначення наявності вини, характеру і тяжкості дисциплінарного проступку може проводитися службове розслідування (ч. 1 статті 71 Закону № 889).

Службове розслідування проводять обов’язково у разі невиконання або неналежного виконання посадових обов’язків державним службовцем, перевищення повноважень, що призвело до людських жертв або заподіяло значну матеріальну шкоду фізичній чи юридичній особі, державі або територіальній громаді.

Службове розслідування стосовно державних службовців, які займають посади державної служби категорії «А», проводить Нацдержслужба, а стосовно державних службовців, які займають посади державної служби категорій «Б» і «В», — дисциплінарною комісією у державному органі (ч. 2 ст. 71 Закону № 889).

Нацдержслужба зауважила, що службове розслідування стосовно державного службовця проводять у порядку, визначеному статтею 71 Закону № 889, у межах дисциплінарного провадження, ініційованого суб’єктом призначення.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри

А також читайте у е-журналі «Кадровик-01»:

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю