Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Другий етап кібератаки відбито, але розслаблятися зарано. Джерело вірусу ховалося в системі M.E.doc.

  • 5 липня 2017
  • 480

Державні та приватні структури потрапили під удар вірусу через уразливість програмного забезпечення системи «M.E.doc.», - стверджує кіберполіція.

Пік другого етапу кібератаки зловмисники планували на 4 липня на 16:00. Проте, кіберполіція випередила хакерів та вилучила обладнання, за допомогою якого поширювалося програмне забезпечення, інфіковане вірусом Petya.

Як стверджує Департамент кіберполіції, державні та приватні структури потрапили під удар вірусу через уразливість програмного забезпечення системи «M.E.doc.».

Експерти встановили, що вірус потрапив до системи «M.E.doc.» разом з її оновленнями ще у травні цього року. При цьому первісно він був націлений не на вимагання грошей, а на збір даних про користувачів «M.E.doc.», їх кодів ЄДРПОУ та паролів. Аби сховати сліди збирання інформації, зловмисники з наступним оновленням «M.E.doc.» поширили модифікований вірус, який зашифрував та видалив файли багатьох підприємств.

Незважаючи на вилучення серверів компанії «Інтеллект-Сервис», для попередження можливого зараження системи вірусом, кіберполіція рекомендує припинити використання системи  «M.E.doc.» та вимкнути комп’ютери, на яких її встановлено. Також необхідно змінити свої паролі та електронні підписи. Адже вони вже можуть бути відомі злочинцям.

Ця ситуація відчутно б’є і по кадрових службах, і по колегах із бухгалтерії. Адже нині більшість підприємств повідомляють ДФС про прийняття працівників саме через систему «M.E.doc.».

У пригоді вам стануть рекомендації від MCFR Кадри — Як повідомляти ДФС, коли неможливо відправити повідомлення через «M.E.doc.».

Ситуація з кібератакою засвідчує — кадрові документи слід вести в паперовому вигляді, не покладаючись на жодну комп’ютерну систему. А захисту персональних даних приділяти належну увагу.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю