Роботодавець не погоджує заяву на звільнення? Зверніться до суду

1 серпня 2017 489
Суд прийме рішення про розірвання трудового договору та зобов’яже роботодавця внести до трудової книжки працівника запис про звільнення з роботи.

Дарницький районний суд м. Києва розглянув позов директора підприємства до товариства з обмеженою відповідальністю про розірвання трудового договору, припинення повноважень та зобов’язання внести до трудової книжки запис про звільнення з посади (справа № 753/7773/16-ц).

У січні 2016 року позивач звернувся до загальних зборів учасників товариства з заявою про звільнення його з посади директора, однак на день звернення його до суду з даним позов, загальні збори учасників товариства не проведені, питання про звільнення позивача з посади директора не вирішено. 01.03.2016 позивач повторно звернувся до загальних зборів учасників ТОВ з письмовою заявою про звільнення з посади директора з 09.03.2016 у зв’язку з переїздом на нове місце проживання. Однак на день подачі позову до суду, позивача із займаної посади не звільнено.

Читайте також: Звільнення директора за власним бажанням

Суд розцінив бездіяльність відповідачів щодо припинення трудових відносин з позивачем, як протиправною, що порушує трудові права позивача як працівника.

Не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати іншій особі, а також зловживання правом в інших формах. У разі недодержання особою при здійсненні своїх прав вимог, які встановлені частинами другою — п’ятою цієї статті, суд може зобов’язати її припинити зловживання своїми правами, а також застосувати інші наслідки, встановлені законом (ч. 3, 6 ст. 13 Цивільного кодексу України).

Тому суд задовольнив позов директора та розірвав трудовий договір директора з товариством, визнав повноваження директора припиненими з 09.03.2016 та зобов’язав роботодавця внести до трудової книжки запис про звільнення з посади директора.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR КадриПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення