Кадровик01

Роботодавець не погоджує заяву на звільнення? Зверніться до суду

  • 1 серпня 2017
  • 1237

Суд прийме рішення про розірвання трудового договору та зобов’яже роботодавця внести до трудової книжки працівника запис про звільнення з роботи.

Дарницький районний суд м. Києва розглянув позов директора підприємства до товариства з обмеженою відповідальністю про розірвання трудового договору, припинення повноважень та зобов’язання внести до трудової книжки запис про звільнення з посади (справа № 753/7773/16-ц).

У січні 2016 року позивач звернувся до загальних зборів учасників товариства з заявою про звільнення його з посади директора, однак на день звернення його до суду з даним позов, загальні збори учасників товариства не проведені, питання про звільнення позивача з посади директора не вирішено. 01.03.2016 позивач повторно звернувся до загальних зборів учасників ТОВ з письмовою заявою про звільнення з посади директора з 09.03.2016 у зв’язку з переїздом на нове місце проживання. Однак на день подачі позову до суду, позивача із займаної посади не звільнено.

Читайте також: Звільнення директора за власним бажанням

Суд розцінив бездіяльність відповідачів щодо припинення трудових відносин з позивачем, як протиправною, що порушує трудові права позивача як працівника.

Не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати іншій особі, а також зловживання правом в інших формах. У разі недодержання особою при здійсненні своїх прав вимог, які встановлені частинами другою — п’ятою цієї статті, суд може зобов’язати її припинити зловживання своїми правами, а також застосувати інші наслідки, встановлені законом (ч. 3, 6 ст. 13 Цивільного кодексу України).

Тому суд задовольнив позов директора та розірвав трудовий договір директора з товариством, визнав повноваження директора припиненими з 09.03.2016 та зобов’язав роботодавця внести до трудової книжки запис про звільнення з посади директора.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон