Народила працівниця, яка проходить військову службу за контрактом. Чи зберігати робоче місце і зарплату?

18 серпня 2017 397
Під час перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами та для догляду за дитиною до трирічного (шестирічного) віку військовослужбовець – жінка не виконує обов’язки військової служби, Тому Держпраці не вбачає підстав для виплати середнього заробітку. Але звільнити працівника не можна

Управління Держпраці у Кіровоградській області (далі — Держпраці) нагадує, що на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за законодавством України ці обов’язки виконуються в робочий час, працівникам гарантовано збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку (ст. 119 Кодексу законів про працю України).

Цю категорію працівників увільняють від виконання обов’язків із збереженням місця роботи, посади та виплатою середнього заробітку за рахунок роботодавця.

Військовослужбовцям-жінкам, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами (для догляду за хворою дитиною не більше як до досягнення дитиною шестирічного віку), за відсутності їхніх клопотань про звільнення з військової служби строк контракту про проходження військової служби продовжують до закінчення таких відпусток, а також на строк, потрібний для визначення придатності до проходження військової служби за станом здоров’я та ухвалення рішення щодо укладення нового контракту.

Оскільки військовослужбовець – жінка не виконує обов’язки військової служби, Держпраці не вбачає підстав для виплати середнього заробітку. Однак звільнити таку категорію працівників не можна.

Роботодавець зобов’язаний зберігати місце роботи (посади) на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичного звільнення (ураховуючи особливості продовження строку контракту).

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській областіПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Якщо я скачаю файл без реєстрації, чи стану я Піратом?

Ми б на Вашому місці так не ризикували!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжуйте скачування!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль