text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Хто має головувати конкурсною комісією в держоргані?

  • 21 серпня 2017
  • 530

До складу конкурсної комісії можуть залучити представників громадських об’єднань, державних службовців іншого державного органу, працівників, науковців та експертів у відповідній сфері, а також, за наявності, представників профспілки

Національне агентство України з питань державної служби (далі — НАДС) в листі від 02.06.2017 № 5086/12-17 нагадало, що для проведення конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби категорій «Б» і «В» керівник державної служби утворює конкурсну комісію у складі голови і членів комісії (абз. 2 п. 13 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою КМУ від 25.03.2016 № 246; далі — Порядок № 246).

Порядком № 246 не передбачено процедуру обрання голови та членів конкурсної комісії. Тому керівник державної служби самостійно визначає голову і членів конкурсної комісії.

До складу конкурсної комісії:

  • входять представники служби управління персоналом та юридичної служби, а також окремих структурних підрозділів державного органу;
  • можуть залучати представників громадських об’єднань, що діють відповідно до Закону України «Про громадські об’єднання» від 22.03.2012 № 4572-VI, в установленому Нацдержслужбою порядку;
  • можуть залучати державних службовців, в т. ч. з інших державних органів, працівників, науковців та експертів у відповідній сфері, а також представника виборного органу первинної профспілкової організації за її наявності.

Конкурсна комісія може прийняти рішення про залучення експертів (не менше двох) у відповідній сфері для проведення оцінки відповідності окремим вимогам, які оцінюються за допомогою ситуаційних завдань (п. 46 Порядку № 246). У такому разі експерт дає оцінку (0-1-2), яку враховують члени конкурсної комісії під час надання власної оцінки.

У разі потреби залучені експерти можуть бути присутні на співбесіді, яку проводить конкурсна комісія (п. 50 Порядку № 246).

НАДС зауважує, що залучати вказаних осіб до роботи конкурсної комісії доцільно за відсутності у членів конкурсної комісії відповідної фахової підготовки та професійної компетенції для проведення оцінювання вимог до осіб, які претендують на вступ па державну службу.

Однак, НАДС наголошує — ставити питання кандидатам під час проходження співбесіди можуть члени конкурсної комісії.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон