Хто має головувати конкурсною комісією в держоргані?

21 серпня 2017 525
До складу конкурсної комісії можуть залучити представників громадських об’єднань, державних службовців іншого державного органу, працівників, науковців та експертів у відповідній сфері, а також, за наявності, представників профспілки

Національне агентство України з питань державної служби (далі — НАДС) в листі від 02.06.2017 № 5086/12-17 нагадало, що для проведення конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби категорій «Б» і «В» керівник державної служби утворює конкурсну комісію у складі голови і членів комісії (абз. 2 п. 13 Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою КМУ від 25.03.2016 № 246; далі — Порядок № 246).

Порядком № 246 не передбачено процедуру обрання голови та членів конкурсної комісії. Тому керівник державної служби самостійно визначає голову і членів конкурсної комісії.

До складу конкурсної комісії:

  • входять представники служби управління персоналом та юридичної служби, а також окремих структурних підрозділів державного органу;
  • можуть залучати представників громадських об’єднань, що діють відповідно до Закону України «Про громадські об’єднання» від 22.03.2012 № 4572-VI, в установленому Нацдержслужбою порядку;
  • можуть залучати державних службовців, в т. ч. з інших державних органів, працівників, науковців та експертів у відповідній сфері, а також представника виборного органу первинної профспілкової організації за її наявності.

Конкурсна комісія може прийняти рішення про залучення експертів (не менше двох) у відповідній сфері для проведення оцінки відповідності окремим вимогам, які оцінюються за допомогою ситуаційних завдань (п. 46 Порядку № 246). У такому разі експерт дає оцінку (0-1-2), яку враховують члени конкурсної комісії під час надання власної оцінки.

У разі потреби залучені експерти можуть бути присутні на співбесіді, яку проводить конкурсна комісія (п. 50 Порядку № 246).

НАДС зауважує, що залучати вказаних осіб до роботи конкурсної комісії доцільно за відсутності у членів конкурсної комісії відповідної фахової підготовки та професійної компетенції для проведення оцінювання вимог до осіб, які претендують на вступ па державну службу.

Однак, НАДС наголошує — ставити питання кандидатам під час проходження співбесіди можуть члени конкурсної комісії.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR КадриПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення