Кадровик01

Військкомат поверне підприємству середній заробіток за час військових зборів. І суми ЄСВ також

  • 31 серпня 2017
  • 3055

Держава відшкодовує роботодавцям середній заробіток (у т. ч. єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), виплачений працівникам-військовозобов’язаним та резервістам, призваним на військові збори.

Головне управління Держпраці у Львівській області нагадало, що за призваними на збори військовозобов’язаними на весь період зборів та резервістами на весь час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності (ч. 11 ст. 29 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII; далі — Закон № 2232).

Виплата середньої заробітної плати військовозобов’язаним за весь період зборів та резервістам за час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (ч. 13 ст. 29 Закону № 2232).

Читайте також: Як відпустити працівника-студента на збори з підготовки офіцерів запасу

Виплата середнього заробітку військовозобов’язаним та резервістам, призваним на збори, проводиться підприємствами, установами та організаціями, в яких працюють призвані на збори громадяни, з наступним відшкодуванням цих витрат за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на утримання Міністерства оборони та інших центральних органів виконавчої влади, які здійснюють керівництво військовими формуваннями (ч. 1 п. 2 Постанови КМУ «Про порядок і розміри грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних та резервістів» від 23.11.2006 № 1644).

За військовозобов’язаними, призваними на збори, зберігається на весь період зборів, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, місце роботи, займана посада та середній заробіток як на основній, так і на сумісних роботах (абз. 1, 2 п. 7 Інструкції про умови виплати грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних та резервістів, грошової виплати резервістам, затвердженої наказом Міноборони від 12.03.2007 № 80; далі — Інструкція № 80).

Читайте також: Увільняємо від роботи працівника, призваного на військові збори

Зазначених осіб заборонено звільняти з роботи з ініціативи роботодавця з дня отримання повістки про призов і до повернення, крім випадків ліквідації установи, підприємства, організації.

Особам, призваним на збори, виплачують заробітну плату за відпрацьований час до дня припинення роботи у зв’язку з від’їздом на збори, а також середню заробітну плату за перші півмісяця зборів. За решту часу перебування на зборах заробітну плату виплачують у звичайні строки, установлені на підприємстві, в установі чи організації, де працює військовозобов’язаний (п. 8 Інструкції № 80).

Середній заробіток військовозобов’язаним, призваним на збори, виплачують роботодавці, з подальшим відшкодуванням цих витрат військовими комісаріатами (п. 11-13 Інструкції № 80).

Роботодавці для покриття витрат на виплату середньої заробітної плати військовозобов’язаним, призваним на збори, подають до районного військового комісаріату, у якому перебувають на обліку військовозобов’язані, рахунки, котрі акцептуються і передаються до обласного військового комісаріату для оплати. Відшкодуванню підлягають всі витрати, пов’язані з виплатою середнього заробітку (у т. ч. і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування).

Підтвердженням відсутності військовозобов’язаного і участі його в зборах є військовий квиток, в якому зазначають тривалість зборів.

У табелі обліку використання робочого часу відсутність працівника на роботі позначають кодом «ІН».

За інформацією Головного управління Держпраці у Львівській області 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон