Чи має ФОП повідомляти ДФС про прийнятих працівників? Роз’яснює Держпраці

1 вересня 2017 726
Приватний підприємець укладає з працівником письмовий трудовий договір, видає наказ про прийняття працівника та повідомляє про цю подію ДФС не пізніше ніж за день до допуску працівника до роботи.

Управління Держпраці у Кіровоградській області нагадало, що 01.01.2015 виключено з Кодексу законів про працю України (КЗпП) статтю 24-1, яка зобов’язувала ФОП реєструвати в службі зайнятості трудові договори з працівниками. Однак працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом або розпорядженням працедавця, і повідомлення органів ДФС про прийняття працівника на роботу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (ч. 3 ст. 24 КЗпП).

Постановою КМУ «Про порядок повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 № 413 визначено механізм повідомлення органів ДФС про прийнятих працівників. Підприємець подає повідомлення до органу ДФС за місцем обліку, як платника ЄСВ, до початку роботи працівника.

Держпраці наголошує, що підприємці під час оформлення трудових відносин із працівниками продовжують складати письмові трудові договори. На підставі трудового договору видають наказ про прийняття на роботу і повідомляють ДФС перед допуском працівника до роботи. Причому повідомити ДФС потрібно хоча б на день раніше допуску працівника до роботи.

А також читайте у е-журналі «Кадровик-01»:

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській областіПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення