Кадровик01

Чи має ФОП повідомляти ДФС про прийнятих працівників? Роз’яснює Держпраці

  • 1 вересня 2017
  • 2113

Приватний підприємець укладає з працівником письмовий трудовий договір, видає наказ про прийняття працівника та повідомляє про цю подію ДФС не пізніше ніж за день до допуску працівника до роботи.

Управління Держпраці у Кіровоградській області нагадало, що 01.01.2015 виключено з Кодексу законів про працю України (КЗпП) статтю 24-1, яка зобов’язувала ФОП реєструвати в службі зайнятості трудові договори з працівниками. Однак працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом або розпорядженням працедавця, і повідомлення органів ДФС про прийняття працівника на роботу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (ч. 3 ст. 24 КЗпП).

Постановою КМУ «Про порядок повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 № 413 визначено механізм повідомлення органів ДФС про прийнятих працівників. Підприємець подає повідомлення до органу ДФС за місцем обліку, як платника ЄСВ, до початку роботи працівника.

Держпраці наголошує, що підприємці під час оформлення трудових відносин із працівниками продовжують складати письмові трудові договори. На підставі трудового договору видають наказ про прийняття на роботу і повідомляють ДФС перед допуском працівника до роботи. Причому повідомити ДФС потрібно хоча б на день раніше допуску працівника до роботи.

А також читайте у е-журналі «Кадровик-01»:

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю