text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Верховна Рада вкотре погіршила соціальний захист громадян

  • 25 грудня 2015
  • 28

Законом, ухваленим Верховною Радою 24.12.2015, скасовано компенсацію з держбюджету підприємствам середнього заробітку мобілізованих працівників, продовжено обмеження щодо максимального розміру пенсій

Законом, ухваленим Верховною Радою 24.12.2015, скасовано компенсацію з держбюджету підприємствам середнього заробітку мобілізованих працівників, продовжено обмеження щодо максимального розміру пенсій.

Верховна Рада України ухвалила поданий Прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики), (законопроект № 3628).

Зокрема, внесено чергові зміни до статті 119 Кодексу законів про працю України, а саме — виключено норму щодо компенсації із бюджету середнього заробітку мобілізованим працівникам, а також працівникам, призваним на строкову військову службу або які продовжують військову службу за контрактом на особливий період. Працівникам, окрім середнього заробітку за рахунок роботодавця, також виплачуватимуть грошове забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII.

Окрім того, підвищено поріг індексації до 103%.

Також внесено зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII:

  • встановлено пенсійний вік для отримання права на пенсію за вислугу років працівникам льотно-випробного складу, а також освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення та артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів. Ухваленими змінами передбачено поступове підвищення пенсійного віку для означених категорій працівників;
  • збережено діючі гарантії пенсійного забезпечення наукових працівників, що були визначені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VIII;
  • на 2016 рік максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не перевищуватиме 10 740 грн.;
  • продовжено на наступний рік обмеження що виплати пенсій працюючим держслужбовцям, а також працівникам прокуратур і судів.

Підготувала Ольга Савченко,

експерт МЦФЕР: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон