Бюджетні установи під особливою увагою Держпраці

11 вересня 2017 1458
Відвідування інспектори з праці проводять на виконання окремого доручення Голови Державної служби України з питань праці щодо запобігання порушень роботодавцями трудового законодавства в частині дотримання строків виплати заробітної плати та мінімальних гарантій в оплаті праці працівників.

Тільки Управлінням Держпраці у Сумській області протягом останніх 5 днів серпня провело 53 відвідування бюджетних установ (закладів охорони здоров’я, освіти, культури, соціального захисту тощо) на території області у межах попередження «прихованої» заборгованості по заробітній платі на підприємствах.

Інспектори праці звертають увагу як роботодавців, так і працівників на те, що відповідно до статті 21 працівник має право на оплату своєї праці на підставі укладеного трудового договору (ст. 21 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР; далі — Закон № 108). Оплату праці здійснюють в першочерговому порядку. Своєчасність та обсяги виплати заробітної плати працівникам не можуть бути поставлені в залежність від здійснення інших платежів та їхньої черговості (ст. 97 Кодексу законів про працю України; КЗпП, ст. 15 і 24 Закону № 108).

Бюджетні установи під особливою увагою Держпраці Читайте також: Директор без зарплати — штраф на підприємство

Держпраці наголошує: заробітну плату повинні виплачувати працівникам регулярно в робочі дні в строки, встановлені в колективному договорі, не рідше двох разів на місяць, не більше як через 16 календарних днів. Якщо день виплати заробітної плати збігається з вихідним (святковим, неробочим) днем, заробітну плату виплачують напередодні.

Заробітну плату за час щорічної відпустки виплачують працівникам не пізніше ніж за три дні до початку відпустки (ст. 115 КЗпП, ст. 24 Закону № 108).

Затримка виплати заробітної плати навіть на один і більше днів є порушенням строків виплати, передбачених законодавством.

Бюджетні установи під особливою увагою Держпраці Читайте також:  Дотримання законодавства про працю: хто і як перевірятиме

У випадку затримки виплати заробітної плати працівник має право звертатись до роботодавця щодо компенсації втрати частини заробітної плати в зв’язку із порушенням строків її виплати відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари й тарифів на послуги (ст. 34 Закону № 108). Підприємства, установи, організації усіх форм власності та господарювання зобов’язані компенсувати втрату частини заробітної плати своїм працівникам у разі затримки виплати нарахованої заробітної плати на один і більше календарних місяців, незалежно від того, чи була в цьому вина роботодавця (ст. 1, 2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати» від 19.10.2000). У разі, якщо власник, або уповноважений ним орган, чи особа, відмовиться виплачувати компенсацію, працівник має право звернутися з позовом до суду про стягнення цієї компенсації.

Держпраці наголошує, що у подальшому такі відвідування інспекторів праці бюджетних установ будуть проводитися щомісячно.

За інформацією Управління Держпраці у Сумській областіПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Якщо я скачаю файл без реєстрації, чи стану я Піратом?

Ми б на Вашому місці так не ризикували!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжуйте скачування!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль