Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Бюджетні установи під особливою увагою Держпраці

  • 11 вересня 2017
  • 1663

Відвідування інспектори з праці проводять на виконання окремого доручення Голови Державної служби України з питань праці щодо запобігання порушень роботодавцями трудового законодавства в частині дотримання строків виплати заробітної плати та мінімальних гарантій в оплаті праці працівників.

Тільки Управлінням Держпраці у Сумській області протягом останніх 5 днів серпня провело 53 відвідування бюджетних установ (закладів охорони здоров’я, освіти, культури, соціального захисту тощо) на території області у межах попередження «прихованої» заборгованості по заробітній платі на підприємствах.

Інспектори праці звертають увагу як роботодавців, так і працівників на те, що відповідно до статті 21 працівник має право на оплату своєї праці на підставі укладеного трудового договору (ст. 21 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР; далі — Закон № 108). Оплату праці здійснюють в першочерговому порядку. Своєчасність та обсяги виплати заробітної плати працівникам не можуть бути поставлені в залежність від здійснення інших платежів та їхньої черговості (ст. 97 Кодексу законів про працю України; КЗпП, ст. 15 і 24 Закону № 108).

Бюджетні установи під особливою увагою Держпраці Читайте також: Директор без зарплати — штраф на підприємство

Держпраці наголошує: заробітну плату повинні виплачувати працівникам регулярно в робочі дні в строки, встановлені в колективному договорі, не рідше двох разів на місяць, не більше як через 16 календарних днів. Якщо день виплати заробітної плати збігається з вихідним (святковим, неробочим) днем, заробітну плату виплачують напередодні.

Заробітну плату за час щорічної відпустки виплачують працівникам не пізніше ніж за три дні до початку відпустки (ст. 115 КЗпП, ст. 24 Закону № 108).

Затримка виплати заробітної плати навіть на один і більше днів є порушенням строків виплати, передбачених законодавством.

Бюджетні установи під особливою увагою Держпраці Читайте також:  Дотримання законодавства про працю: хто і як перевірятиме

У випадку затримки виплати заробітної плати працівник має право звертатись до роботодавця щодо компенсації втрати частини заробітної плати в зв’язку із порушенням строків її виплати відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари й тарифів на послуги (ст. 34 Закону № 108). Підприємства, установи, організації усіх форм власності та господарювання зобов’язані компенсувати втрату частини заробітної плати своїм працівникам у разі затримки виплати нарахованої заробітної плати на один і більше календарних місяців, незалежно від того, чи була в цьому вина роботодавця (ст. 1, 2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати» від 19.10.2000). У разі, якщо власник, або уповноважений ним орган, чи особа, відмовиться виплачувати компенсацію, працівник має право звернутися з позовом до суду про стягнення цієї компенсації.

Держпраці наголошує, що у подальшому такі відвідування інспекторів праці бюджетних установ будуть проводитися щомісячно.

За інформацією Управління Держпраці у Сумській області

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю