Новації освітнього закону: сертифікація педагогів та професійні стандарти

28 вересня 2017 244
На посади педагогічних працівників прийматимуть осіб, які мають освітню та/або професійну кваліфікацію, що відповідає професійним стандартом (за наявності), кваліфікаційним вимогам до відповідних посад педагогічних працівників

Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII (далі — Закон № 2145) встановив, що на посади педагогічних працівників прийматимуть осіб, фізичний і психічний стан яких дозволяє здійснювати педагогічну діяльність та які мають освітню та/або професійну кваліфікацію, що відповідає встановленим законодавством професійним стандартом (за наявності), кваліфікаційним вимогам до відповідних посад педагогічних працівників.

Професійні стандарти — новий термін в професійній кваліфікації. Професійний стандарт — це затверджені в установленому порядку вимоги до компетентностей працівників, що слугують основою для формування професійних кваліфікацій (ч. 1 ст. 39 Закону № 2145).

Професійні стандарти розроблятимуть:

  • роботодавці, їх організації та об’єднання;
  • органи державної влади;
  • наукові установи;
  • галузеві ради;
  • громадськими об’єднання;
  • інші зацікавлені суб’єкти.

Новації освітнього закону: сертифікація педагогів та професійні стандарти Читайте також: Професійний стандарт кухаря

Координуватиме, реєструватиме та забезпечуватиме відкритий доступ до професійних стандартів Національне агентство кваліфікацій — постійно діючий колегіальний орган.

Національне агентство кваліфікацій буде сформовано на паритетних засадах:

  • з представників центральних органів виконавчої влади у сфері освіти і науки, соціальної політики, економічного розвитку;
  • спільного представницького органу всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців;
  • спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок.

Після утворення Національне агентство кваліфікацій має розробити та подати на затвердження КМУ порядок розроблення, введення в дію та перегляду професійних стандартів.

Як і раніше педагогічний працівник раз на п’ять років проходитиме чергову атестацію. Окрім того, Закон № 2145 передбачає сертифікацію педагогічних працівників, що відбуватиметься на добровільних засадах виключно за його ініціативою.

Сертифікація педагогічних працівників — це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника (у т. ч. з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання), що здійснюватимуть шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.

За результатами успішного проходження сертифікації педагогічному працівнику видаватимуть сертифікат, який буде дійсним упродовж трьох років. Успішне проходження сертифікації зараховуватимуть як проходження атестації педагогічним працівником.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR КадриПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення