text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

На Чернігівщині боротися з нелегальною працею допомагає СБУ

  • 2 жовтня 2017
  • 50

Результат спільного інспектування — 1 млн 248 тис грн штрафу. Чернігівський окружний адміністративний суд залишив скаргу роботодавця без розгляду.

Управління Держпраці у Чернігівській області спільно зі Службою безпеки України в Чернігівській області провело перевірку підприємства стосовно фактів порушення законодавства про працю та незаконного використання праці найманих працівників без належного оформлення трудових відносин.

На Чернігівщині боротися з нелегальною працею допомагає СБУ Читайте також: Інспекційні відвідування замість перевірок: усе по-новому

Головні державні інспектори встановили, що 13 працівників підприємства (будівельна галузь) упродовж тривалого часу (з грудня 2015 до січня 2016 і з серпня 2016 до лютого 2017), працювали на об’єктах підприємства без офіційного оформлення трудових відносин, без внесення записів до трудових книжок, а також без ведення табелів обліку використання робочого часу відносно цих працівників, що суперечить вимогам статі 2, частини 3 статті 24, статті 48, частини 1 статті 115 Кодексу законів про працю України (КЗпП), частинам 1, 2 статті 30 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР.

На Чернігівщині боротися з нелегальною працею допомагає СБУ Дізнайтеся, як проходить перевірка — інспекційне відвідування роботодавця інспектором праці

Оскільки працівники упродовж тривалого часу фактично виконували трудові функції без оформлення трудових відносин на підприємство було накладено штрафні санкції, у розмірі 30 мінімальних заробітних плат (96 тис гривень) відносно кожного неоформленого працівника (ч. 2 статті 265 КЗпП).

Роботодавець оскаржив у суді акт перевірки. Однак, Чернігівський окружний адміністративний суд залишив без задоволення його позов.

Наразі суб’єкт господарювання за допущені ним грубі порушення законодавства про працю має сплатити 1 млн 248 тис гривень.

Ольга Догадіна,
провідний експерт
MCFR Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон