Кадровик01

Помилка в лікарняному, якої найчастіше припускаються, — з вини працівника

  • 3 жовтня 2017
  • 2838

ФСС радить кадровикам — до початку сезону ОРВІ повідомте працівникам, як правильно вказувати адресу підприємства у лікарняному. Адже паспортну частину листка непрацездатності заповнюють за документами застрахованої особи, а місце роботи — зі слів непрацездатного.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області нагадало, що єдиною підставою для призначення і виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності (далі — лікарняний) (ч. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).

Помилка в лікарняному, якої найчастіше припускаються, — з вини працівника Читайте також: Усе про лікарняний: добірка для кадровика

Порядок заповнення лікарняного визначає Інструкція про порядок заповнення листка непрацездатності, затверджена наказом МОЗ, Мінпраці, ФСС з ТВП, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань від 03.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406 ( далі — Інструкція № 532).

При внесенні в листок непрацездатності інформації про місце роботи часто допускаються помилок. На бланку лікарняного передбачено, що у графі «місце роботи» зазначають назву підприємства, установи, організації. Однак в цій графі необхідно також вказати місцезнаходження підприємства, установи, організації (п. 3.1 Інструкції № 532).

Помилка в лікарняному, якої найчастіше припускаються, — з вини працівника Читайте також: Покроковий алгоритм проходження листка непрацездатності

Місцезнаходження юридичної особи — це адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (лист Мін’юсту від 06.08.2014 № 404-0-2-14/8.1).

ФСС наголошує, для запобігання виправлень в лікарняному або його повернення підприємством для дооформлення в заклад охорони здоров’я, застрахована особа при оформленні лікарняного повинна повідомити медичному працівнику повну назву свого підприємства, установи, організації, а також її місцезнаходження (адресу).

За інформацією Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю