Держпраці допускає можливість звільнення без згоди профспілки

6 жовтня 2017 882
Якщо профспілка у визначений КЗпП строк не надала відповіді роботодавцю, вважають, що профспілковий орган надав згоду на звільнення працівника

Управління Держпраці у Хмельницькій області нагадало, що при прийнятті рішення роботодавцем щодо скорочення чисельності або штату працівників законодавством про працю України визначено певні процедурні зобов’язання, яких роботодавець має дотриматись при звільненні працівників. Одне із них — звернення до первинної профспілкової організації (профспілкового представника) щодо скорочення чисельності або штату працівників.

Розірвання трудового договору з підстав, передбачених пунктами 1 частини 1 (крім випадку ліквідації підприємства, установи, організації) статті 40 Кодексу законів про працю України (КЗпП) може бути проведено лише за попередньою згодою виборного органу (профспілкового представника), первинної профспілкової організації, членом якої є працівник (ст. 43 КЗпП).

Держпраці наголошує, що профспілка має дотримати п’ятнадцятиденного строку розгляду подання роботодавця (ч. 1 ст. 39 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 № 1045-XIV) та повідомити власника або уповноважений ним орган про прийняте рішення у письмовій формі в триденний строк після його прийняття (ч. 5 ст. 43 КЗпП). У разі пропуску цього строку вважається, що профспілковий орган дав згоду на розірвання трудового договору (ч. 5 ст. 43 КЗпП).

За інформацією Управління Держпраці у ХмельницькійПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення