text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Держпраці допускає можливість звільнення без згоди профспілки

  • 6 жовтня 2017
  • 1757

Якщо профспілка у визначений КЗпП строк не надала відповіді роботодавцю, вважають, що профспілковий орган надав згоду на звільнення працівника

Управління Держпраці у Хмельницькій області нагадало, що при прийнятті рішення роботодавцем щодо скорочення чисельності або штату працівників законодавством про працю України визначено певні процедурні зобов’язання, яких роботодавець має дотриматись при звільненні працівників. Одне із них — звернення до первинної профспілкової організації (профспілкового представника) щодо скорочення чисельності або штату працівників.

Розірвання трудового договору з підстав, передбачених пунктами 1 частини 1 (крім випадку ліквідації підприємства, установи, організації) статті 40 Кодексу законів про працю України (КЗпП) може бути проведено лише за попередньою згодою виборного органу (профспілкового представника), первинної профспілкової організації, членом якої є працівник (ст. 43 КЗпП).

Держпраці наголошує, що профспілка має дотримати п’ятнадцятиденного строку розгляду подання роботодавця (ч. 1 ст. 39 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 № 1045-XIV) та повідомити власника або уповноважений ним орган про прийняте рішення у письмовій формі в триденний строк після його прийняття (ч. 5 ст. 43 КЗпП). У разі пропуску цього строку вважається, що профспілковий орган дав згоду на розірвання трудового договору (ч. 5 ст. 43 КЗпП).

За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон