Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Право фізичних осіб — підприємців на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за рахунок коштів ФСС з ТВП

  • 23 грудня 2015
  • 59

Чи мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за рахунок ФСС з ТВП фізичні особи — підприємці, які займаються незалежною професійною діяльністю та працюють, відповідно, не за трудовим договором, — роз’яснює Виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВП

Чи мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за рахунок ФСС з ТВП  фізичні особи — підприємці, які займаються незалежною професійною діяльністю та працюють, відповідно, не за трудовим договором, — роз’яснює Виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВП.

ФСС з ТВП нагадує, що відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані особи.

Статтею 18 Закону № 1105 визначено коло осіб, які підлягають страхуванню в зв’язку із тимчасовою втратою працездатності. До них, зокрема, відносяться особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання.

Законом № 1105 передбачено таке право для осіб, які забезпечують себе роботою самостійно — займаються підприємницькою, адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов’язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, але за умови сплати страхових внесків до ФСС з ТВП на добровільних засадах.

У випадку, якщо фізичні особи — підприємці, які займаються незалежною професійною діяльністю, виявляють бажання бути застрахованими особами у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування в зв’язку із тимчасовою втратою працездатності, то обов’язковою умовою буде укладання договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування з органами Державної фіскальної служби за місцем проживання. Особливості укладення, зміни та припинення договору про добровільну участь визначено Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI.

Згідно Закону № 1105 у разі настання страхового випадку, застраховані особи мають право на такі види матеріального забезпечення та соціальних послуг за рахунок ФСС з ТВП як:

  • допомога по тимчасовій непрацездатності (в т. ч. догляд за хворою дитиною);
  • допомога по вагітності та пологах;
  • допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві);
  • оплата лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю