Скачайте зразок Графіка відпусток 2019 ⇓

Кадровик01

Аудит кадрової роботи від Держпраці: якщо запросити інспектора, штрафів не буде

  • 18 жовтня 2017
  • 404

Законодавство не передбачає застосування заходів впливу у зв’язку з порушенням законодавства про працю після аналізу стану додержання законодавства про працю та складання довідки.

Державна служба України з питань праці (лист від 16.08.2017 № 8453/4.1-ДП-17) підтвердила, що за результатами «аудиту», що його проведе інспектор на запрошення роботодавця, штрафи не накладатимуть.

Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затверджений постановою КМУ від 26.04.2017 № 295 (далі — Порядок № 295), запровадив нову процедуру — аналіз стану додержання законодавства про працю. По суті — аудит від Держпраці.

Аудит кадрової роботи від Держпраці: якщо запросити інспектора, штрафів не будеЧитайте також:

За письмовою заявою роботодавця інспектори праці можуть проводити аналіз стану додержання законодавства про працю та надавати рекомендації щодо його застосування (п. 31 Порядку № 295). За результатами аналізу інспектор складає довідку.

Заходи, визначені статтями 31-33 Порядку № 295, проводять з метою запобігання порушенням законодавства про працю та консультування роботодавця щодо найбільш ефективних способів додержання законодавства про працю.

Держпраці наголошує: Порядок № 295 не передбачає заходів впливу (тобто штрафів) у зв’язку з порушенням законодавства про працю, що вживаються після аналізу.

Інспекційні відвідування проводять за наявності підстав, визначених пунктом 5 Порядку № 295. Заходи до притягнення винної у допущенні порушень посадової особи до встановленої законом відповідальності вживають відповідно до пункту 27 Порядку № 295 у разі порушень законодавства про працю, зафіксованих актом інспекційного відвідування або актом невиїзного інспектування, після розгляду зауважень об’єкта відвідування (у разі їх надходження) та аналізу матеріалів відвідування або невиїзного інспектування.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю