Аудит кадрової роботи від Держпраці: якщо запросити інспектора, штрафів не буде

18 жовтня 2017 260
Законодавство не передбачає застосування заходів впливу у зв’язку з порушенням законодавства про працю після аналізу стану додержання законодавства про працю та складання довідки.

Державна служба України з питань праці (лист від 16.08.2017 № 8453/4.1-ДП-17) підтвердила, що за результатами «аудиту», що його проведе інспектор на запрошення роботодавця, штрафи не накладатимуть.

Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затверджений постановою КМУ від 26.04.2017 № 295 (далі — Порядок № 295), запровадив нову процедуру — аналіз стану додержання законодавства про працю. По суті — аудит від Держпраці.

Аудит кадрової роботи від Держпраці: якщо запросити інспектора, штрафів не будеЧитайте також:

За письмовою заявою роботодавця інспектори праці можуть проводити аналіз стану додержання законодавства про працю та надавати рекомендації щодо його застосування (п. 31 Порядку № 295). За результатами аналізу інспектор складає довідку.

Заходи, визначені статтями 31-33 Порядку № 295, проводять з метою запобігання порушенням законодавства про працю та консультування роботодавця щодо найбільш ефективних способів додержання законодавства про працю.

Держпраці наголошує: Порядок № 295 не передбачає заходів впливу (тобто штрафів) у зв’язку з порушенням законодавства про працю, що вживаються після аналізу.

Інспекційні відвідування проводять за наявності підстав, визначених пунктом 5 Порядку № 295. Заходи до притягнення винної у допущенні порушень посадової особи до встановленої законом відповідальності вживають відповідно до пункту 27 Порядку № 295 у разі порушень законодавства про працю, зафіксованих актом інспекційного відвідування або актом невиїзного інспектування, після розгляду зауважень об’єкта відвідування (у разі їх надходження) та аналізу матеріалів відвідування або невиїзного інспектування.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR КадриПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення