Скачайте зразок Графіка відпусток 2019 ⇓

Кадровик01

Чи діє нова квота для працевлаштування 45-річних громадян

  • 23 жовтня 2017
  • 5847

Інтернет- та медіа-ЗМІ рясніють цитатами посадовців про нову квотну категорію працівників — громадян, яким виповнилося 45 років. Чим запроваджено цю гарантію і коли вона діятиме?

КМУ запровадив для підприємств квоту для працевлаштування осіб, яким виповнилося 45 років. Таку інформацію поширюють ЗМІ з посиланням на прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та міністра Мінсоцполітики Андрія Реву.

За словами Андрія Реви, це законодавча норма, яку реалізовуватимуть через підзаконні акти. Закон набирає чинності з 01.01.2018. За невиконання квоти до роботодавців застосовуватимуть санкції.

Кадровики марно шукають текст цього документа, тому звертаються за роз’ясненнями експертів журналу «Кадровик-01» та системи «Expertus: Кадри». Пояснюємо.

На засіданні КМУ 18.10.2017 Володимир Гройсман повідомив, що аби забезпечити робочими місцями працівників, старших за 45 років, Уряд увів для них квоти.

Натомість цю новацію «запровадили» лише на словах і немає не тільки нормативно-правового акта, а й не оприлюднено тексту його проекту.

Зауважимо, що гарантії держави щодо захисту прав громадян на працю та реалізації їхніх прав на соціальний захист від безробіття визначає Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI (далі — Закон про зайнятість). Так, підприємства з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб зобов’язані виконувати 5% квоту із працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (п. 2 ст. 14 Закону про зайнятість).

На підприємствах із чисельністю від 8 до 20 працівників з 01.01.2018 має працювати мінімум одна особа, якій до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років. Таку гарантію запровадив Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII.

На сайтах Мінсоцполітики, КМУ, Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення та ВРУ немає жодної інформації щодо законопроекту про внесення змін до статті 14 Закону про зайнятість.

Чи діє нова квота для працевлаштування 45-річних громадян Дізнайтеся, чи враховувати до квоти для працевлаштування сумісників

Тому або найближчим часом оприлюднять такий законопроект, або, імовірно, посадовці сплутали 45-річних осіб із працівниками, яким залишилося 10 років до настання права на пенсію за віком.

Тож про зміни у законодавстві читайте з надійних джерел — триматимемо вас у курсі.

Ірина Житкова,
головний редактор MCFR Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю