Чи можна не оплачувати «лікарняний», якщо працівник, який отримав травму невиробничого характеру, відмовляється надати пояснення

22 грудня 2015
1220
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Подільська міжрайонна виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВП роз’яснила, чи вправі комісія із соціального страхування підприємства, яка призначає допомогу по тимчасовій непрацездатності, вимагати від працівника, який отримав травму невиробничого характеру, пояснень, а в разі відмови надати пояснення прийняти рішення про відмову в призначені допомоги

Подільська міжрайонна виконавча дирекція Київського міського відділення ФСС з ТВП (далі — Фонд соцстраху) роз’яснила, чи вправі комісія із соціального страхування підприємства, яка призначає допомогу по тимчасовій непрацездатності, вимагати від працівника, який отримав травму невиробничого характеру, пояснень, а в разі відмови надати пояснення прийняти рішення про відмову в призначені допомоги.

Фонд соцстраху нагадав, що підставою для призначення матеріального забезпечення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом — копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника та печаткою за основним місцем роботи (п. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105; далі — Закон № 1105).

Рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг, застрахованим особам, приймається комісією із соціального страхування, яка створюється (обирається) на підприємстві (ч. 3 ст. 30 Закону № 1105).

Відповідно до Положення про комісію (уповноваженого) підприємства, установи, організації із загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 23.06.2008 № 25, комісія (уповноважений) із соціального страхування розглядає підставу і правильність видачі листка непрацездатності, приймає рішення про призначення, або відмову в призначенні допомоги по тимчасовій непрацездатності, про припинення її виплати (повністю або частково).

У разі потреби, комісія із соціального страхування організації з’ясовує обставини та причини отримання травми невиробничого характеру і приймає рішення про призначення або відмову у призначенні допомоги по тимчасовій непрацездатності, що фіксується у протоколі засідання комісії. Проте, відмова працівника надати пояснення не може бути підставою для відмови в наданні матеріального забезпечення.

logo