Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Держпраці роз’яснює умови та підстави надання матдопомоги на оздоровлення

  • 25 жовтня 2017
  • 552

Виплату матеріальної допомоги на оздоровлення працівникам бюджетної сфери регламентовано Законами України, постановами Уряду, галузевими наказами. Для інших підприємств умови надання матеріальної допомоги можна визначити в колективному договорі.

Головне управління Держпраці у Львівській області нагадало, що форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, установами, організаціями самостійно у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами. Якщо ж колективний договір на підприємстві, в установі, організації не укладено, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний погодити ці питання з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників, а у разі його відсутності – з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (ч. 2 ст. 97 Кодексу законів про працю України).

Держпраці роз’яснює умови та підстави надання матдопомоги на оздоровлення Дізнайтеся, чи підлягає поверненню при звільненні матеріальна допомога на оздоровлення

Виплату матеріальної допомоги на оздоровлення працівникам бюджетної сфери регламентовано Законами України, постановами Уряду, галузевими наказами. Також, питання виплати зазначеної допомоги визначають в положенні про надання матеріальної допомоги, що є додатком до колективного договору.

Держпраці роз’яснює умови та підстави надання матдопомоги на оздоровлення Читайте також: Матеріальна допомога на оздоровлення сумісникам

Наприклад, в обов’язковому порядку матеріальну допомогу на оздоровлення під час надання щорічної відпустки (частини щорічної відпустки) виплачують:

  • педагогічним та науково-педагогічним працівникам (ст. 57 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII);
  • працівникам бібліотек (постанова КМУ «Про затвердження Порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек» від 22.01.2005 № 84);
  • медичним і фармацевтичним працівникам (постанова КМУ «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 11.05.2011 № 524).

Для підприємств, установ і організацій, які не фінансуються з бюджетів, нормативного регламентування надання матеріальної допомоги на оздоровлення не передбачено, при цьому означені питання можуть бути визначені в колективному договорі.

За інформацією Головного управління Держпраці у Львівській

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю