Змінились умови отримання посвідчення щодо вільного володіння державною мовою

30 жовтня 2017 1672
Особи, які звернулись до уповноваженого навчального закладу для виготовлення посвідчення щодо вільного володіння державною мовою на безоплатній основі, мають відшкодувати навчальному закладу вартість виготовлення документа.

Постановою КМУ від 25.10.2017 № 818 унесено зміни до Порядку атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 301 (далі — Порядок № 301).

Із Порядку № 301 виключили визначення терміну «атестація», уточнили поняття «атестаційна сесія» — як період, протягом якого атестаційна комісія уповноваженого вищого навчального закладу визначає рівень вільного володіння державною мовою учасників атестації, а також приймає рішення про видачу посвідчення учасникам, які успішно пройшли атестацію, та особам, зазначеним у пункті 56 Порядку № 301.

Змінились умови отримання посвідчення щодо вільного володіння державною мовоюЧитайте також: Прийняття на роботу державного службовця

Пункт 56 Порядку № 301, який визначає умови підтвердження вільного володіння державною мовою без атестації, викладено в новій редакції. Так, вільне володіння державною мовою підтверджується для осіб, які мають:

  • документи державного зразка про повну загальну середню освіту, видані до 2000 року, з оцінкою «5» за складання випускного іспиту з української мови та/або української мови та літератури. В попередній редакції — «з оцінкою «5» за вивчення української мови»;
  • документи державного зразка про загальну середню освіту, видані після 2000 року, з балом про підсумкову державну атестацію з української мови не менше 10;
  • диплом молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста), бакалавра, магістра (спеціаліста) з відповідним додатком з оцінкою «відмінно» за вивчення української мови та/або ділової української мови, української мови за фаховим спрямуванням. В попередній редакції — оцінка «відмінно» за вивчення української мови;
  • диплом бакалавра, магістра (спеціаліста) за спеціальностями українська мова та література; українська мова та література і іноземна мова; за спеціалізацією «Українська мова та література» спеціальності «Філологія». В попередній редакції — «за спеціальностями українська мова та література; українська мова та література і іноземна мова; філологія».

Особа, яка має один із зазначених у пункті 56 Порядку № 301 документів, звертається до уповноваженого вищого навчального закладу із заявою про видачу посвідчення на безоплатній основі та відшкодовує закладу вартість виготовлення посвідчення. Означені особи, що працюють в уповноваженому вищому навчальному закладі, можуть отримати посвідчення за місцем роботи.

Окрім того, атестацію щодо вільного володіння державною мовою проводитимуть з урахуванням вимог щодо рівня мовної та комунікативної компетентностей.

Також встановлено відповідальність осіб уповноважених вищих навчальних закладів, відповідальних за організацію та проведення атестації, винних у порушенні Порядку № 301.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR КадриПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення