Кадровик01

Змінились умови отримання посвідчення щодо вільного володіння державною мовою

  • 30 жовтня 2017
  • 1906

Особи, які звернулись до уповноваженого навчального закладу для виготовлення посвідчення щодо вільного володіння державною мовою на безоплатній основі, мають відшкодувати навчальному закладу вартість виготовлення документа.

Постановою КМУ від 25.10.2017 № 818 унесено зміни до Порядку атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 301 (далі — Порядок № 301).

Із Порядку № 301 виключили визначення терміну «атестація», уточнили поняття «атестаційна сесія» — як період, протягом якого атестаційна комісія уповноваженого вищого навчального закладу визначає рівень вільного володіння державною мовою учасників атестації, а також приймає рішення про видачу посвідчення учасникам, які успішно пройшли атестацію, та особам, зазначеним у пункті 56 Порядку № 301.

Змінились умови отримання посвідчення щодо вільного володіння державною мовоюЧитайте також: Прийняття на роботу державного службовця

Пункт 56 Порядку № 301, який визначає умови підтвердження вільного володіння державною мовою без атестації, викладено в новій редакції. Так, вільне володіння державною мовою підтверджується для осіб, які мають:

  • документи державного зразка про повну загальну середню освіту, видані до 2000 року, з оцінкою «5» за складання випускного іспиту з української мови та/або української мови та літератури. В попередній редакції — «з оцінкою «5» за вивчення української мови»;
  • документи державного зразка про загальну середню освіту, видані після 2000 року, з балом про підсумкову державну атестацію з української мови не менше 10;
  • диплом молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста), бакалавра, магістра (спеціаліста) з відповідним додатком з оцінкою «відмінно» за вивчення української мови та/або ділової української мови, української мови за фаховим спрямуванням. В попередній редакції — оцінка «відмінно» за вивчення української мови;
  • диплом бакалавра, магістра (спеціаліста) за спеціальностями українська мова та література; українська мова та література і іноземна мова; за спеціалізацією «Українська мова та література» спеціальності «Філологія». В попередній редакції — «за спеціальностями українська мова та література; українська мова та література і іноземна мова; філологія».

Особа, яка має один із зазначених у пункті 56 Порядку № 301 документів, звертається до уповноваженого вищого навчального закладу із заявою про видачу посвідчення на безоплатній основі та відшкодовує закладу вартість виготовлення посвідчення. Означені особи, що працюють в уповноваженому вищому навчальному закладі, можуть отримати посвідчення за місцем роботи.

Окрім того, атестацію щодо вільного володіння державною мовою проводитимуть з урахуванням вимог щодо рівня мовної та комунікативної компетентностей.

Також встановлено відповідальність осіб уповноважених вищих навчальних закладів, відповідальних за організацію та проведення атестації, винних у порушенні Порядку № 301.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон