Скачайте зразок Графіка відпусток 2019 ⇓

Кадровик01

Зміни в Законі про бухоблік: хто має створити бухгалтерську службу

 • 31 жовтня 2017
 • 2190

Головним бухгалтером підприємства, що становить суспільний інтерес, може бути призначена особа, яка має повну вищу економічну освіту, стаж роботи у сфері фінансів, бухгалтерського обліку та оподаткування не менше трьох років, не має непогашеної або незнятої судимості за вчинення злочину проти власності та у сфері господарської діяльності.

Законом України від 05.10.2017 № 2164-VIII унесено зміни до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV (далі — Закон № 996).

Насамперед, в Законі № 996 уточнено визначенні термінів, зокрема, консолідована фінансова звітність, національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку, облікова політика, фінансова звітність тощо.

Зміни в Законі про бухоблік: хто має створити бухгалтерську службуЧитайте також: Бухгалтер чи Бухгалтер (з дипломом спеціаліста): обираємо назву посади для штатного розпису

Відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством, або власник відповідно до законодавства та установчих документів.

Окрім того, Закон № 996 запроваджує поділ підприємств на:

 • мікропідприємство — підприємство, показники якого на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:
 • балансова вартість активів — до 350 тисяч євро;
 • чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) — до 700 тисяч євро;
 • середня кількість працівників — до 10 осіб;
 • мале підприємство — підприємство, яке не відповідає критеріям для мікропідприємства та показники якого на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:
 • балансова вартість активів — до 4 мільйонів євро;
 • чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) — до 8 мільйонів євро;
 • середня кількість працівників — до 50 осіб;
 • середнє підприємство — підприємство, які не відповідає критеріям для малого підприємства та показники якого на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:
 • балансова вартість активів — до 20 мільйонів євро;
 • чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) — до 40 мільйонів євро;
 • середня кількість працівників — до 250 осіб;
 • велике підприємство — підприємство, яке не відповідає критеріям для середніх підприємств та показники яких на дату складання річної фінансової звітності за рік, що передує звітному, відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:
 • балансова вартість активів — понад 20 мільйонів євро;
 • чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) — понад 40 мільйонів євро;
 • середня кількість працівників — понад 250 осіб.

Окрім того, в Законі № 996 введено поняття «підприємство, що становить суспільний інтерес». До цієї категорії належать підприємства — емітенти цінних паперів, цінні папери яких допущені до біржових торгів, банки, страховики, недержавні пенсійні фонди, інші фінансові установи (крім інших фінансових установ та недержавних пенсійних фондів, що належать до мікропідприємств та малих підприємств) та підприємства, які відповідно до Закону № 996 належать до великих підприємств. Такі підприємства (окрім недержавних пенсійних фондів та інститутів спільного інвестування) зобов’язані утворити бухгалтерську службу на чолі з головним бухгалтером, до складу якої входять не менше двох осіб.

Зміни в Законі про бухоблік: хто має створити бухгалтерську службуЧитайте також: Матеріальна відповідальність головного бухгалтера

Головним бухгалтером підприємства, що становить суспільний інтерес, може бути призначена особа:

 • яка має повну вищу економічну освіту;
 • стаж роботи у сфері фінансів, бухгалтерського обліку та оподаткування не менше трьох років;
 • не має непогашеної або незнятої судимості за вчинення злочину проти власності та у сфері господарської діяльності.

Зміни в Законі про бухоблік: хто має створити бухгалтерську службуВам стане у пригоді: Посадова інструкція головного бухгалтера

Інші вимоги до головного бухгалтера підприємства, що становить суспільний інтерес, можуть бути визначені законом.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю