Кадровик01

Чи виплачується надбавка за стаж наукової роботи, якщо установа не атестована

  • 18 грудня 2015
  • 678

Міністерство освіти і науки України у листі від 17.07.2015 № 1/11-10034 роз’яснило правомірність нарахування надбавки за стаж наукової роботи науковим працівникам, якщо установа не пройшла атестацію

Міністерство освіти і науки України у листі від 17.07.2015 № 1/11-10034 роз’яснило правомірність нарахування надбавки за стаж наукової роботи науковим працівникам, якщо установа не пройшла атестацію.

Згідно зі статтею 11 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» від 13.12.1991 № 1977-XII (далі — Закон № 1977) для оцінки ефективності діяльності наукових установ, відповідності одержуваних ними результатів державним науково-технічним пріоритетам та завданням науково-технічного розвитку, а також з метою визначення необхідності надання їм підтримки держави не менше одного разу на п’ять років провадиться державна атестація наукових установ у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Обов’язковій державній атестації підлягають наукові установи всіх форм власності, що внесені або претендують на внесення до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави.

Відповідно до Положення про державну атестацію науково-дослідних (науково-технічних) установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.04.1998 № 469, визначення статусу наукових установ під час проходження ними державної атестації не передбачено.

Відповідно до Порядку виплати надбавки за стаж наукової роботи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.2004 № 494, надбавка за стаж наукової роботи виплачується:

  • науковим працівникам державних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, які працюють на посадах, зазначених у Переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 № 257;
  • особам, які працюють за професіями, визначеними у розділі 2 «Професіонали» Класифікатора професій ДК 003-95, затвердженого наказом Держстандарту України від 27.07.1995 № 257, в наукових підрозділах державних наукових установ та організацій, вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації та державних підприємств, які пройшли державну атестацію згідно із Законом № 1977, за умови, що вони займаються та/або є організаторами наукової і науково-технічної діяльності.

Підготувала Ольга Янчіцька,

головний редактор газети «Expertus: Тиждень», редактор МЦФЕР: Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон