Робоча група закінчила роботу над Книгою 1 проекту Трудового кодексу

18 грудня 2015 141
На четвертому засіданні робочої групи Верховної Ради України, створеної для опрацювання проекту Трудового кодексу України до другого читання, завершено роботу над Книгою 1 проекту Трудового кодексу

На четвертому засіданні робочої групи Верховної Ради України, створеної для опрацювання проекту Трудового кодексу України до другого читання, завершено роботу над Книгою 1 проекту Трудового кодексу.

15 грудня відбулось четверте засідання робочої групи Верховної Ради України, створеної парламентським Комітетом з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення для опрацювання проекту Трудового кодексу України (далі — ТК) до другого читання.

У ході засідання розглянуто пропозицію від народних депутатів щодо надання роботодавцю права встановлювати додаткові вимоги до ділових якостей працівників при прийнятті їх на роботу. Невідповідність кандидата таким якостям може стати підставою для відмови у прийнятті його на посаду.

Профспілки виступили категорично проти такої дискримінації та переконали членів робочої групи в тому, що вимоги до професійних і ділових якостей мають встановлюватись виключно законодавством. І ці вимоги мають бути для всіх основних видів робіт універсальними. Цю пропозицію було підтримано як і наступну — Мінсоцполітики — стосовно того, що вимоги до працівників, які встановлюються кваліфікаційними характеристиками, є для роботодавця обов’язковими, а не рекомендаційними, як це було передбачено у проекті ТК.

Кваліфікаційні характеристики, які затверджуються органами влади, мають бути не орієнтиром для роботодавця, а обов’язковими для врахування, коли людина приймається на роботу.

Також було підтримано пропозицію народних депутатів, відповідно до якої забороняється необґрунтована відмова людині у прийомі її на роботу, коли це не стосується безпосередньо рівня кваліфікації, або професійної підготовки. Відтепер на вимогу особи, якій відмовлено у прийнятті на роботу, роботодавець зобов’язаний письмово повідомити кандидата про причину такої відмови.

На думку заступника Голови ФПУ Сергія Українця, який брав участь у засіданні робочої групи і представляв позицію профспілок, таке рішення дуже важливе, тому що працівникові таким чином надається право захистити себе, наприклад, у суді, якщо буде доведено, що відмова роботодавця була безпідставною.

Представники профспілок виявилися в меншості, коли наполягали на вилученні зі статті 30 проекту ТК застосування технічних засобів для контролю за виконання працівником своїх обов’язків. Їх підтримала лише частина науковців, але редакція самої статті була пом’якшена і сформульована таким чином: «роботодавець в праві контролювати виконання працівником своїх трудових обов’язків, у т. ч. у випадках, визначених законодавством або колективним договором, із використанням технічних засобів». На що профспілки не погодились і будуть й надалі працювати над скасуванням такої норми у законодавстві.

Робочою групою була без змін прийнята профспілкова редакція частини першої статті 31 проекту ТК, яка дає визначення поняттю «трудові відносини».

Адже, як і пропонували профспілки, у законодавстві відтепер закріплено, що «Трудові відносини — це відносини між працівником і роботодавцем, відповідно до яких працівник за винагороду особисто виконує визначену роботодавцем роботу (трудову функцію) під його керівництвом та контролем з дотриманням правил внутрішнього трудового розпорядку».

Як пояснив Сергій Українець, це означає, що якщо у трудових відносин є законодавче визначення, то їх не можна підмінити так званими сурогатними формами таких відносин, як то цивільно-правові відносини, або статус суб’єкта підприємницької діяльності.

Фото з офіційної сторінки Робочої групи з доопрацювання проекту Трудового кодексу УкраїниПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
► пенсії підвищуються;

► скасовуються обмеження на виплату пенсій для працюючих пенсіонерів;

► збільшується страховий стаж для пенсійного забезпечення