Скачайте зразок Графіка відпусток 2019 ⇓

Кадровик01

МОЗ повертає до Класифікатора професій попередні назви робіт

  • 4 грудня 2017
  • 1802

Необхідність повернення до КП попередніх назв робіт викликана необхідністю плавного переходу до нових професій та внесення змін до нормативно-правових актів МОЗ.

МОЗ повідомило, що наразі очікують публікацію наказу Мінекономрозвитку про внесення змін до Класифікатора професій.

Для поступового переходу на нові професії МОЗ повертає попередні назви робіт. Актуальними залишають професійні назви робіт «фельдшер з медицини невідкладних станів», «лікар-терапевт», «сестра медична з лікувальної фізкультури», «сестра медична з масажу», «інструктор з трудової терапії» та «інструктор з трудової адаптації».

МОЗ повертає до Класифікатора професій попередні назви робіт Читайте також: Класифікатор професій — нормативний чи рекомендований документ

Перехід на нові професії розпочнуть з 2018 року. Стаж, надбавки та доплати, які були напрацьовані за період роботи у сфері охорони здоров’я, збережуть.

Наступним кроком МОЗ приведе у відповідність пов’язані із цими змінами нормативно-правові акти, передбачивши збереження стажу, надбавок та доплат, напрацьованих за період роботи у сфері охорони здоров’я.

МОЗ нагадує, що зміни назв посад внесені відповідно до міжнародної класифікації та нормативів Європейського Союзу. Так, у 2017 році до державного класифікатора професій ввели нові професійні назви робіт: «лікар внутрішньої медицини», «асистент ерготерапевта», «асистент фізичного терапевта», «парамедик», «екстрений медичний технік», «інструктор з надання догоспітальної допомоги», «інструктор з надання першої допомоги».

МОЗ повертає до Класифікатора професій попередні назви робіт Читайте також: Невідповідність штатного розпису Класифікатору професій: чи передбачено відповідальність

Фельдшери з медицини невідкладних станів зможуть перекваліфікуватись на парамедиків. Також буде змінено назви робіт:

  • «лікар-терапевт» на «лікар внутрішньої медицини»;
  • «сестра медична з лікувальної фізкультури», «сестра медична з масажу» на «асистент фізичного терапевта»;
  • «інструктор з трудової терапії» та «інструктор з трудової адаптації» на «асистент ерготерапевта».

МОЗ наголошує, що нововведення не призведуть до скорочення медичних працівників, а лише приведуть у відповідність до європейських стандартів назви посад та програми підготовки.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю