Скачайте зразок Графіка відпусток 2019 ⇓

Кадровик01

Мінсоцполітики роз’яснив, скільки має отримувати староста і як преміювати працівників в органах місцевого самоврядування

  • 6 грудня 2017
  • 558

Підвищення посадових окладів працівників органів місцевого самоврядування та прийняття керівником органу рішення щодо зміни розміру премії не є зміною істотних умов праці працівника

Мінсоцполітики (лист від 20.10.2017 № 2608/0/101-17/281) нагадало, що умови оплати праці працівників органів місцевого самоврядування визначено постановою КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268  (далі — Постанова № 268).

Мінсоцполітики роз’яснив, скільки має отримувати староста і як преміювати працівників в органах місцевого самоврядування Вам стане у пригоді: Розпорядження про преміювання працівників сільської ради

Розміри посадових окладів працівникам органів місцевого самоврядування підвищено постановою КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 24.05.2017 № 353, у зв’язку з чим змінилась структура заробітної плати для окремих керівних працівників апаратів (секретаріатів) обласних, Київської, Севастопольської міських рад (дод. 48 до Постанови № 268) та керівних працівників і спеціалістів апаратів сільських і селищних рад та їх виконавчих органів (крім сільських, селищних рад і їх виконавчих органів, що представляють інтереси об’єднаних територіальних громад) (дод. 54 до Постанови № 268).

У всіх інших працівників і спеціалістів відбулося підвищення посадових окладів без зміни структури заробітної плати.

Окрім того, керівникам у межах затвердженого фонду оплати праці надано право преміювати працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи.

Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників визначають у положенні про преміювання відповідного органу.

Положення про преміювання розробляють установи самостійно із зазначенням умов, критеріїв преміювання (депреміювання), періодичності виплати премій (щомісячні, квартальні, за результатами півріччя) та премій, які виплачуються за виконання окремих доручень (одноразового характеру), до святкових, ювілейних дат (є одноразовими преміями).

Мінсоцполітики роз’яснив, скільки має отримувати староста і як преміювати працівників в органах місцевого самоврядування Дізнайтеся, як правильно преміювати працівників бюджетної організації

Отже, керівник органу преміює працівників органів місцевого самоврядування відповідно до положення про преміювання, затвердженого у відповідному органі та у межах фонду оплати праці.

З огляду на зазначене, Мінсоцполітики вважає, що підвищення посадових окладів працівників органів місцевого самоврядування та прийняття керівником органу рішення щодо зміни розміру премії не є зміною істотних умов праці працівника.

Щодо визначення умов оплати праці, коли сільський, селищний голова територіальної громади, що приєдналася до об’єднаної територіальної громади (далі — ОТГ), виконує обов’язки старости.

Сільський, селищний голова територіальної громади, що приєдналася до ОТГ, виконує обов’язки старости відповідно до закону на період повноважень ради об’єднаної територіальної громади поточного скликання. За ним зберігаються розмір та умови оплати праці, що були йому встановлені як сільському, селищному голові до приєднання (ч. 1 ст. 8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 05.02.2015 № 157-VIII).

Посадові оклади старост визначають згідно з додатком 50 до Постанови № 268.

Посадові оклади сільських і селищних голів визначають згідно з додатком 54 до Постанови № 268.

Отже, якщо сільський, селищний голова територіальної громади, що приєдналася до ОТГ, виконує обов’язки старости, умови оплати праці йому визначають згідно з додатком 54 до постанови № 268.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю