Скачайте зразок Графіка відпусток 2019 ⇓

Кадровик01

Затверджено Зміну № 7 до Класифікатора професій

  • 6 грудня 2017
  • 8037

Мінекономрозвитку затвердив Зміну № 7 до КП. Скасовані місяць тому медичні професії повернули до Класифікатора. МОЗ вирішило не гарячкувати: перехід від медсестри з масажу до асистента фізичного терапевта, від фельдшера до парамедика має бути поступовим.

Осінь 2017-го відзначена одразу двома змінами до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженого наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327 (далі — КП).

Зміна № 6, затверджена наказом Мінекономрозвитку від 26.10.2017 № 1542, діє з 01.11.2017.

На Зміну № 6 чекали. Насамперед — кадровики будівельних підприємств та спеціальних хімічних виробництв. 46 нових професійних назв робіт у цих сферах найближчим часом увійдуть до штатних розписів.

Зміна № 6 не оминула й медицину. За пропозицією МОЗ Мінекономрозвитку скасував 9 професійних назв робіт, з-поміж яких лікарі-терапевти, фельдшер з медицини невідкладних станів, сестра медична з лікувальної фізкультури, сестра медична з масажу. На заміну скасованим професіям до КП увели лікаря внутрішньої медицини, парамедика, асистента фізичного терапевта.

Новації викликали резонанс і тривогу в медичних колах. МОЗ відреагувало на думку медичної спільноти. Вже 30.11.2017 Мінекономрозвитку затвердив Зміну № 7 до КП (наказ № 1744). Скасовані професійні назви робіт медичних працівників повернули до КП.

Нині професійні назви робіт «Фельдшер з медицини невідкладних станів», «Лікар-терапевт», «Сестра медична з лікувальної фізкультури», «Сестра медична з масажу», «Інструктор з трудової терапії», «Інструктор з трудової адаптації», «Фахівець з фізичної реабілітації» залишаються актуальними, а перехід до нових професій буде поступовим і розпочнеться у 2018 році.

Як повідомило МОЗ, стаж, надбавки та доплати, напрацьовані за професіями, збережуть. Відтак Міністерство узгодить новації із нормативно-правовими актами, а програми підготовки — з європейськими стандартами. Фельдшери з медицини невідкладних станів матимуть змогу перекваліфікуватися на парамедиків. МОЗ запевняє, що посади медиків не скорочуватимуть.

Затверджено Зміну № 7 до Класифікатора професійЧитайте також: 9 відтінків розділів Класифікатора професій працівників

Зміни № 6 та 7 до Класифікатора професій скасували 13 назв робіт, змінили 16 назв робіт. Кількість нових назв робіт — 73.

Докладно про скасовані, змінені і нові назви робіт у КП після Змін № 6 та 7 — ексклюзивно в журналі «Кадровик-01» № 12/2017.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю