Робота студента денної форми навчання — основне місце чи сумісництво? Роз’яснює Держпраці

22 грудня 2017 1219
Робота за трудовим договором осіб, які поєднують її з денною формою навчання, не є сумісництвом.

Управління Держпраці у Рівненській області нагадало, що кожен громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується (ст. 43 Конституції України).

Право на працю реалізують шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою (ст. 2 КЗпП).

Трудовий договір — це угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою та підлягає внутрішньому трудовому розпорядку, а роботодавець — виплачувати працівникові заробітну плату та забезпечувати умови праці, потрібні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором та угодою сторін (ст. 21 КЗпП).

Під час навчання між студентом та навчальним закладом не виникають трудові відносини і не укладається трудовий договір. Тому таке навчання не є його основною роботою.

Позицію, що робота за трудовим договором осіб, які поєднують її з денною формою навчання, не є сумісництвом, висловило Мінсоцполітики в листі від 25.05.2015 № 198/06/186-15. У ньому фактично процитовано частину 3 пункт 14 постанови Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» від 24.12.1999 № 13, а саме, робота за трудовим договором осіб, які поєднують її з денною формою навчання, не є сумісництвом і оплачується на загальних підставах.

Робота студента денної форми навчання — основне місце чи сумісництво? Роз’яснює Держпраці Читайте також: Прийняття на роботу студента денної форми навчання

Таку ж позицію викладено і в листі Мінсоцполітики від 25.07.2014 № 301/13/116-14, в якому, зокрема, зазначено, що трудовим законодавством не передбачено обмежень щодо поєднання студентами ВНЗ (у т. ч. тими, які навчаються за денною (очною) формою навчання) роботи і навчання. Тому роботодавець має право приймати на роботу таких працівників, у т. ч. на умовах повного робочого часу.

Якщо студент працевлаштовується вперше, організація має оформити йому трудову книжку у порядку і в строки, передбачені Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58.

Факт працевлаштування не впливає на право студента і надалі отримувати стипендію (за наявності). Стипендії призначають студентам за результатами навчання у професійно-технічних і вищих навчальних закладах (наукових установах) (п. 4 Порядку призначення і виплати стипендій, затвердженого постановою КМУ від 12.07.2004 № 882; далі — Порядок № 882). Клінічні ординатори, аспіранти, докторанти мають право на роботу у режимі неповного робочого часу (але не більш як на 0,5 ставки за займаною посадою). При цьому академічну стипендію виплачують у повному обсязі (п. 19 Порядку № 882).

За інформацією Управління Держпраці у Рівненській області



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати






© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору