Кадровик01

Уряд змінив форму контракту з керівником закладу охорони здоров’я

  • 3 січня 2018
  • 1615

КМУ визначив механізм утворення спостережної ради закладу охорони здоров’я, а також її права та обов’язки.

Кабмін прийняв постанову «Про спостережну раду закладу охорони здоров’я та внесення змін до Типової форми контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я» від 27.12.2017 № 1077 (далі — Постанова № 1077), якою затвердив:

  • Порядок утворення спостережної ради закладу охорони здоров’я;
  • Типове положення про спостережну раду закладу охорони здоров’я.

Спостережна рада закладу охорони здоров’я — це наглядовий орган закладу охорони здоров’я державної або комунальної форми власності, що надає медичну допомогу вторинного та/або третинного рівня, з яким головним розпорядником бюджетних коштів укладено договір про медичне обслуговування населення.

Спостережну раду також можна утворити при іншому закладі охорони здоров’я.

Власник (уповноважений ним орган) утворює спостережну раду у кількості не більш як 15 осіб, до складу якої входять:

  • один представник власника закладу охорони здоров’я (уповноваженого ним органу);
  • представники структурних підрозділів з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення місцевої держадміністрації та/або виконавчого органу відповідної місцевої ради — від однієї до чотирьох осіб;
  • депутати місцевих рад (за згодою) — від однієї до двох осіб;
  • представники громадськості та громадських об’єднань, діяльність яких спрямована на захист прав у сфері охорони здоров’я, організацій, що здійснюють професійне самоврядування у сфері охорони здоров’я та/або у сфері запобігання корупції (за згодою), — від однієї до восьми осіб (по одному представнику).

Спостережна рада діє на засадах добровільності, відкритості та прозорості. Витрати на організацію засідань спостережної ради здійснюють за рахунок закладу охорони здоров’я.

Строк повноважень спостережної ради — три роки. Одна і та сама особа не може бути членом спостережної ради більше двох строків підряд.

До складу спостережної ради входять голова, заступник голови, секретар і члени спостережної ради. Спостережну раду очолює її голова, який персонально відповідає за виконання покладених на неї завдань.

Члени спостережної ради не мають права перешкоджати діяльності закладу охорони здоров’я, здійсненню медичного обслуговування населення.

Члени спостережної ради не мають права розголошувати відомості, що становлять лікарську таємницю, персональні дані та іншу інформацію з обмеженим доступом, розголошення якої заборонено законодавством, які стали їм відомі у зв’язку з виконанням своїх обов’язків. Члени спостережної ради підписують зобов’язання щодо нерозголошення такої інформації (у довільній формі).

Окрім того, Постановою № 1077 унесено зміни до Типової форми контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я, затвердженої постановою КМУ від 16.10.2014 № 642, а саме, доповнено перелік обов’язків керівника закладу. Керівник закладу зобов’язаний:

  • розглядати пропозиції спостережної ради закладу, що надаються в межах її компетенції, та вживати заходів для усунення виявлених порушень та підвищення рівня забезпечення безпеки пацієнтів у закладі;
  • з урахуванням вимог законодавства, зокрема щодо інформації з обмеженим доступом, забезпечувати доступ членів спостережної ради закладу до інформації та матеріалів, необхідних для розгляду питань, що належать до її компетенції, протягом п’яти робочих днів з дати надсилання письмового запиту голови спостережної ради закладу на ім’я Керівника закладу.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю