Пенсія за віком на пільгових умовах для рентгенолаборанта

22 січня 2018 284
Рентгенолаборанти рентгенівських відділень мають право на пенсію за віком на пільгових умовах, а рентгенолаборанти флюорографічних відділень (кабінетів) — ні.

Управління Держпраці у Полтавській області роз’яснює, що пенсію за віком на пільгових умовах призначають, якщо:

  • професія чи посада передбачена в Списках № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою КМУ від 24.06.2016 № 461; далі — Список № 1, Список № 2);
  • результатами атестації робочих місць за умовами праці підтверджено шкідливі умов праці працівника безпосередньо на робочому місці (Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 № 442);
  • роботу в умовах, передбачених відповідним Списком, проводять повний робочий день (ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII).

При визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовують Списки, чинні на період роботи особи.

Розділом ХІХ «Охорона здоров’я» Списку № 1 передбачено професії молодших спеціалістів із медичною освітою рентгенівських відділень (кабінетів), а також молодших спеціалістів з медичною освітою, зайнятих у відділеннях інтервенційної радіології (рентгенохірургічний блок).

Посаду «рентгенолаборант» віднесено до молодших спеціалістів з медичною освітою (наказ МОЗ «Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою» від 23.11.2007 № 742). Тому ця позиція Списку № 1 поширена і на рентгенолаборантів, у т. ч. рентгенівських відділень (кабінетів), за умови зайнятості повний робочий день  на роботах і в умовах, передбачених Списком № 1, що має бути підтверджено результатами атестації робочих місць за умовами праці.

Пенсія за віком на пільгових умовах для рентгенолаборанта Дізнайтеся, як вплине встановлення неповного робочого часу на пенсійний стаж

Для рентгенолаборантів флюорографічних відділень (кабінетів) право на пенсію за віком на пільгових умовах не передбачено.

За інформацією Управління Держпраці у Полтавській областіПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору