Преміювання в ОМС: робітників не заохочують грошима з нагоди свята чи ювілею, але є варіанти

13 лютого 2018 519
Двірнику та прибиральнику службових приміщень міськради не виплачують премію до святкових і ювілейних дат. Цій категорії працівників передбачено виплату премії залежно від їхнього вкладу в кінцеві результати роботи. Утім, Мінсоцполітики пропонує механізм заохочення робітників і з нагоди свят чи ювілеїв.

Мінсоцполітики роз’яснило, які премії можна виплачувати робітникам, зайнятим обслуговуванням органів влади та місцевого самоврядування (лист від 28.12.2017 № 3000/0/101-17).

Умови оплати праці робітників, які зайняті обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів, затверджені наказом Мінпраці від 02.10.1996 № 77 (далі — Наказ № 77).

Керівник має право в межах установлених фондів оплати праці та граничної чисельності працівників визначати робітникам розмір премії залежно від їхнього вкладу в кінцеві результати роботи (далі — виробнича премія). При цьому конкретний розмір виробничої премії робітників граничними розмірами не обмежено (п. 2 Наказу № 77).

Інших видів премій, зокрема, до професійних та інших свят, ювілейних дат Наказом № 77 не передбачено.

Працю керівних працівників, посадових осіб, службовців органів місцевого самоврядування, в т. ч. стимулювання їх праці, оплачують відповідно до постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова № 268).

Керівники органів мають право у межах затвердженого фонду оплати праці преміювати працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10% посадових окладів та економії фонду оплати праці (пп. 2 п. 2 Постанови № 268).

Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників визначають у Положенні про преміювання відповідного органу, яке органи місцевого самоврядування розробляють самостійно, з дотриманням законодавства про службу в органах місцевого самоврядування, норм Постанови № 268 та Наказу № 77.

Враховуючи, що розмір «виробничої» премії робітників, які зайняті обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, граничними розмірами не обмежено, у Положенні про преміювання можна передбачити можливість виплати цій категорії працівників премії напередодні державних та ювілейних свят у межах фонду преміювання та економії фонду оплати праці.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору