text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Преміювання в ОМС: робітників не заохочують грошима з нагоди свята чи ювілею, але є варіанти

  • 13 лютого 2018
  • 907

Двірнику та прибиральнику службових приміщень міськради не виплачують премію до святкових і ювілейних дат. Цій категорії працівників передбачено виплату премії залежно від їхнього вкладу в кінцеві результати роботи. Утім, Мінсоцполітики пропонує механізм заохочення робітників і з нагоди свят чи ювілеїв.

Мінсоцполітики роз’яснило, які премії можна виплачувати робітникам, зайнятим обслуговуванням органів влади та місцевого самоврядування (лист від 28.12.2017 № 3000/0/101-17).

Умови оплати праці робітників, які зайняті обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів, затверджені наказом Мінпраці від 02.10.1996 № 77 (далі — Наказ № 77).

Керівник має право в межах установлених фондів оплати праці та граничної чисельності працівників визначати робітникам розмір премії залежно від їхнього вкладу в кінцеві результати роботи (далі — виробнича премія). При цьому конкретний розмір виробничої премії робітників граничними розмірами не обмежено (п. 2 Наказу № 77).

Інших видів премій, зокрема, до професійних та інших свят, ювілейних дат Наказом № 77 не передбачено.

Працю керівних працівників, посадових осіб, службовців органів місцевого самоврядування, в т. ч. стимулювання їх праці, оплачують відповідно до постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова № 268).

Керівники органів мають право у межах затвердженого фонду оплати праці преміювати працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10% посадових окладів та економії фонду оплати праці (пп. 2 п. 2 Постанови № 268).

Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників визначають у Положенні про преміювання відповідного органу, яке органи місцевого самоврядування розробляють самостійно, з дотриманням законодавства про службу в органах місцевого самоврядування, норм Постанови № 268 та Наказу № 77.

Враховуючи, що розмір «виробничої» премії робітників, які зайняті обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, граничними розмірами не обмежено, у Положенні про преміювання можна передбачити можливість виплати цій категорії працівників премії напередодні державних та ювілейних свят у межах фонду преміювання та економії фонду оплати праці.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон