Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Профспілка освітян роз’яснила, як оплачувати заміну тимчасово відсутніх учителів

  • 16 лютого 2018
  • 953

Години заміщення оплачують як за основним місцем роботи, так і на роботі за сумісництвом.

Профспілка працівників освіти і науки України нагадала, що за години педагогічної роботи, виконаної понад встановлену норму, провадять додаткову оплату відповідно до отримуваної ставки заробітної плати в одинарному розмірі (абз. 12 п. 64 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої МОН від 15.04.1993 № 102; далі — Інструкція № 102).

При заміщенні тимчасово відсутніх у зв’язку з хворобою або з інших причин педпрацівників, яке тривало не більше двох місяців провадиться погодинна оплата праці (п.73 Інструкції № 102).

Якщо заміщення тривало понад два місяці — оплата праці педагогів провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного навчального навантаження в порядку, передбаченому пунктом 68 Інструкції № 102, тобто за тарифікацією у повному обсязі.

Керівники навчальних закладів повинні організувати заміщення тимчасово відсутніх учителів учителями тієї ж спеціальності, забезпечивши оплату праці відповідно до пункту 73 (погодинно), чи пункту 68 (за тарифікацією) Інструкції № 102 (лист МОН від 28.11.2008 № 1/9-770 та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 27.11.2008 № 02-5/465).

В окремих виняткових випадках учителі з інших дисциплін, заміняючи тимчасово відсутніх колег, виконують програму зі свого предмета дещо наперед, щоб згодом передати відповідні години учителю, який нині відсутній, для виконання відсутнім пропущеної програми. Учителю, який забезпечує заміну тимчасово відсутнього колеги, додаткову оплату не провадять, оскільки загальний обсяг педагогічного навантаження не збільшився, а розподілився в часі. Йому виплачують заробітну плату відповідно до тарифікації протягом всього часу, як за період тимчасового заміщення, так і за дні відсутності уроків, коли раніше відсутній учитель проводить уроки з пропущеного предмета.

Учителю, який був раніше відсутнім, після виходу на роботу виплачують заробітну плату відповідно до тарифікації та здійснюють додаткову оплату за проведені додатково уроки на умовах погодинної оплати праці відповідно до пункту 73 Інструкції № 102.

Профспілка зауважує, що пункт 12 Заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів, затверджених постановою КМУ від 01.03.2014 № 65 (далі — Постанова № 65):

  • поширюється на навчальні заклади та установи освіти, які утворені КМУ, міністерствами та іншими органами державної влади та не має прямої дії стосовно комунальних навчальних закладів;
  • не поширюється на вихователів, помічників вихователів, учителів, майстрів виробничого навчання, викладачів професійно-технічних та вищих навчальних закладів незалежно від їх форми власності.

Органам місцевого самоврядування рекомендовано затвердити заходи щодо економного та раціонального використання бюджетних коштів з урахуванням затверджених Постановою № 65 заходів (підп. 1 п. 13 Постанови № 65).

Отже, години заміщення, проведені вчителем за відсутніх колег як за основним місцем роботи, так і на роботі за сумісництвом, мають оплачувати з погодинного розрахунку, виходячи зі ставки заробітної плати вчителя, який замінює тимчасово відсутнього колегу. Якщо заміщення тривало понад два місяці, оплату праці педагогів провадять з першого дня заміщення за всі години фактичного навчального навантаження за тарифікацією у повному обсязі.

За інформацією Профспілки працівників освіти і науки України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю