За ненадання відпустки роботодавцю загрожує кримінальна відповідальність

20 лютого 2018 2562
Не надаєте щорічні відпустки у визначені законодавством терміни — порушуєте законодавство про працю.

Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області нагадало, що щорічну відпустку надають працівникам тривалістю не менш 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який рахують з дня укладення трудового договору (ст. 75 КЗпП). В перший рік роботи право на щорічну відпустку в працівника настає по закінченню 6 місяців безперервної роботи на підприємстві (ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

При цьому заборонено:

Роботодавець зобов’язаний щорічно складати графік щорічних відпусток та погоджувати з працівником конкретний період надання відпусток. Якщо працівник без об’єктивних на то причин відмовляється використовувати надане йому Конституцією України та Законом про відпустки право на відпочинок — роботодавець повинен згідно з встановленим у графіку періодом відпустки без заяви працівника видати наказ про надання йому відпустки не пізніш, ніж за два тижні до дати її початку. Прийняття рішення про надання або ненадання щорічної відпустки в компетенції роботодавця.

Мінсоцполітики (лист від 21.06.2012 № 207/13/116-12) зазначає, що ненадання щорічних відпусток у визначені законодавством терміни, є серйозним порушенням законодавства про працю, за що роботодавець може бути притягнутий до адміністративної (ч.1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення) або кримінальної відповідальності (ст.172 Кримінального Кодексу України).

За ненадання відпустки роботодавцю загрожує кримінальна відповідальністьЧитайте також: За що іще директору загрожує арешт та скачуйте шпаргалку «Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору