СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Інспектори праці довели правомірність штрафу в 320 тис грн у Верховному Суді

  • 22 лютого 2018
  • 1281

У лютому 2018 року поставлена крапка у спорі між органом контролю у сфері праці та підприємством, що не допустило інспектора праці до перевірки. Крапку поставив Верховний Суд.

Недопуск інспектора праці до здійснення контрольного заходу, перешкоджання в проведенні заходу контролю коштуватиме роботодавцю 320 тис. грн. Саме таку суму доведеться сплатити львівському підприємству — ТзОВ «Еней».

Інспектори праці довели правомірність штрафу в 320 тис грн у Верховному Суді Читайте також: Відповідальність за порушення законодавства про працю — 2018: підстави та розмір

Трохи історії. У 2017 році до Головного управління Держпраці у Львівській області надійшла ухвала Яворівського районного суду в межах кримінального провадження за статтею 172 Кримінального кодексу України про призначення позапланової перевірки на ТзОВ «Еней» щодо додержання трудового законодавства, зокрема оформлення трудових відносин.

На виконання рішення суду інспектори ГУ Держпраці у Львівській області  спільно з оперуповноваженими Яворівського відділу поліції відвідали ТзОВ «Еней» з метою проведення перевірки. Однак керівництво товариства відмовило у допуску до перевірки. Відтак 16 березня ГУ Держпраці у Львівській області відповідно до ст. 265 КЗпП за недопущення до проведення перевірки з питань оформлення трудових відносин винесло постанову про застосування штрафної санкції у стократному розмірі мінімальної заробітної плати — 320 тисяч гривень.

Товариство звернулось до суду з позовом про скасування цієї постанови, мотивуючи тим, що вона була прийнята з порушенням норм чинного законодавства.

Судами усіх інстанцій, зокрема Львівським окружним адміністративним, Львівським апеляційним адміністративним і Верховним Судом відмовлено ТзОВ «Еней» в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що посадові особи Держпраці діяли в межах повноважень та у спосіб передбачений законом.

Рішення Верховного Суду є остаточним  та оскарженню не підлягає. Відтак, товариству таки доведеться сплатити 320 тисяч гривень штрафу.

Інспектори праці довели правомірність штрафу в 320 тис грн у Верховному Суді Пройдіть тест: Які документи може затребувати інспектор праці під час перевірки?

Держпраці наголошує: інспектор праці, як терорганів Держпраці, так і органів місцевого самоврядування, має право на проведення перевірки за наявності у нього службового посвідчення. Легітимність посвідчень інспекторів праці можна перевірити на сайті Державної служби України з питань праці. При цьому суб’єкти господарювання на вимогу інспектора повинні надати необхідні для перевірки документи.

Ірина Іванченко,
шеф-редактор системи «Expertus: Кадри»,
журналів «Кадровик-01» та «Довідник секретаря та офіс-менеджера»

За інформацією ГУ Держпраці у Львівській області

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю