Уточнено порядок підтвердження неформального професійного навчання

2 березня 2018 165
За результатами неформального навчання видають довідку, а у випадку підтвердження кваліфікації — свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації.

Мінсоцполітики та МОН наказом від 15.01.2018 № 34/33 (далі — Наказ № 34/33) внесли зміни до Положення про професійне навчання працівників на виробництві, затвердженого наказом Мінсоцполітики та МОН від 26.03.2001 № 127/151.

За результатами неформального навчання видаватимуть довідку, в якій зазначатимуть професію (спеціальність), кваліфікацію, за якою здійснювалось навчання, напрям підвищення кваліфікації, строки навчання.

Результати неформального навчання за робітничими професіями підтверджуватимуть у порядку, затвердженому постановою КМУ від 15.05.2013 № 340.

Перелік робітничих професій, за якими підтверджуватимуть результати неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями, затверджено наказом Мінсоцполітики від 23.12.2013 № 886.

У разі підтвердження кваліфікації видадуть свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання.

Якщо під час проходження процедури підтвердження кваліфікації в особи буде виявлено рівень професійних знань, умінь та навичок, достатніх для виконання окремих видів робіт за професією — видадуть сертифікат оцінювання результатів неформального професійного навчання.

Порядок видачі та форми документів про підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями затверджено наказом Мінсоцполітики від 17.07.2014 № 477.

Окрім того, в Наказі № 34/33 визначено, що:

  • спеціалізацію керівників, професіоналів і фахівців організовують з метою набуття ними здатності виконувати завдання та обов’язки, що мають особливості у межах раніше набутої спеціальності;
  • підвищення кваліфікації керівників, професіоналів та фахівців здійснюють з метою набуття ними нових та/або вдосконалення раніше набутих компетентностей у межах професійної діяльності або галузі знань;
  • стажування керівників, професіоналів та фахівців передбачає набуття ними практичного досвіду виконання завдань та обов’язків на займаній посаді або на посаді вищого рівня.

Ольга Догадіна,
провідний експерт
MCFR КадриПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору