Кадровик01

За час простою через закриття шкіл у березні 2018-го педагогам виплатять середній заробіток

  • 3 березня 2018
  • 588

Простій працівників закладів освіти, включаючи непедагогічних, оплачують в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу).

01.03.2018 на засіданні Кризового комітету Міненерговугілля прийняло рішення про настання кризової ситуації рівня надзвичайної ситуації з 02.03.2018 до 06.03.2018 (включно). У протоколі зафіксовано низку рішень Кризового комітету, зокрема щодо роботи закладів освіти: «Головам обласних державних адміністрацій та голові КМДА: зупинити роботу дошкільних закладів, шкіл та вищих навчальних закладів на період кризової ситуації рівня надзвичайної ситуації».

Повний текст протоколу розміщено на сайтах Міненерговугілля та МОН.

За час простою через закриття шкіл у березні 2018-го педагогам виплатять середній заробіток Читайте також: Оформлюємо відсутність батьків на час, поки школи та садочки закриті через відсутність газопостачання

У зв’язку з рішенням кризового Комітету, МОН рекомендувало всім закладам освіти, що перебувають у сфері управління місцевих органів самоврядування, призупинити роботу з 2 до 7 березня включно.

Профспілка працівників освіти і науки України повідомила таке.

Якщо керівники закладів освіти та органів місцевого самоврядування прийняли рішення про призупинення роботи закладів, то за працівниками цих закладів мають зберігати заробітну плату. У випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, оплату його праці здійснюють з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу (п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом МОН  від 15.04.1993 № 102).

Якщо такої роботи немає, час простою оплачують в порядку і розмірах, визначених статтею 113 КЗпП. Тобто з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Однак, Профспілка наголошує, керівникам установ та закладів освіти рекомендовано забезпечити оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу); оплату праці вчителів, вихователів, включаючи вихователів груп продовженого дня, музичних керівників, викладачів, інших педагогічних працівників навчальних закладів у випадках, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо), із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов законодавства (п. 8.3.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки, зареєстрованої в Мінсоцполітики 15.12.2016 № 31; Угода).

Положення Угоди діють безпосередньо та поширюються на працівників закладів освіти і осіб, які навчаються, та які перебувають у сфері дії сторін Угоди, і є обов’язковими для включення до колективних договорів, угод нижчого рівня (п. 1.4 Угоди).

Отже, за час вимушеного простою не з вини працівників закладів освіти, за ними мають зберігати середню заробітну плату, але не менше посадового окладу.

За інформацією Профспілки працівників освіти і науки України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю