Зміни в Класифікаторі професій для професійних назв робіт у галузі медицини. Роз’яснює Мінсоцполітики

15 березня 2018 731
Щодо питання, чи можливо вводити нові посади до штатних розписів установ і закладів різних сфер діяльності, Мінсоцполітики рекомендує звернутися до МОЗ.

Мінсоцполітики (лист від 13.02.2018 № 248/0/101-18/284) нагадало, що порядок введення нових професійних назв робіт до Класифікатора професій регулює Положення про ведення Державного класифікатора ДК 003 «Класифікатор професій» (ДСТУ 3739-98), затверджене наказом Держстандарту від 14.05.1998 № 314.

Зміни в Класифікаторі професій для професійних назв робіт у галузі медицини. Роз’яснює Мінсоцполітики Читайте також: Зміни № 6 та № 7 до Класифікатора професій

Ініціаторами внесення нових професійних назв робіт та інших змін та доповнень до Класифікатора професій виступають міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, які забезпечують реалізацію державної політики відповідних видів економічної діяльності, в яких застосовують певні професійні назви робіт, з одночасним поданням проектів кваліфікаційних характеристик та змістовних обґрунтувань щодо необхідності внесення відповідних змін та доповнень.

Так, за пропозицією МОЗ Зміною № 6 до Класифікатора професій, затвердженою наказом Міекономрозвитку від 26.10.2017 № 1542, було скасовано професійні назви робіт «Лікар-терапевт дільничний», «Лікар-терапевт підлітковий», «Лікар-терапевт цехової лікарської дільниці», «Фельдшер з медицини невідкладних станів», «Сестра медична з лікувальної фізкультури», «Сестра медична з масажу», назву професії «Лікар-терапевт» змінено на «Лікар внутрішньої медицини» та внесено до Класифікатора професій нові назви професій «Парамедик», «Інструктор з надання догоспітальної допомоги», «Екстрений медичний технік», «Інструктор з надання першої допомоги», «Асистент ерготерапевта» та «Асистент фізичного терапевта».

За результатами зустрічі МОЗ з представниками Професійної спілки працівників охорони здоров’я України та за пропозицією МОЗ (листи від 21.11.2017 № 07.01.23/30635 і від 23.11.2017 № 07.1.23/30667) наказом Мінекономрозвитку від 30.11.2017 № 1744 було терміново затверджено Зміну № 7 до Класифікатора професій.

Зміни в Класифікаторі професій для професійних назв робіт у галузі медицини. Роз’яснює Мінсоцполітики Читайте також: Посада Начальник відділу в Класифікаторі професій

Зміна № 7 повернула до Класифікатора професій вилучені назви професій, а також професії «Лікар-терапевт», «Інструктор з трудової терапії», «Фахівець з фізичної реабілітації» та «Інструктор з трудової адаптації».

Мінсоцполітики також нагадало, що Зміною № 5, затвердженою наказом Мінекономрозвитку від 10.08.2016 № 1328, до Класифікатора професій внесено назви професій «Лікар фізичної та реабілітаційної медицини» (код 2221.2), «Ерготерапевт» (2229.2) та «Фізичний терапевт» (код 2229.2).

Усі зазначені зміни до Класифікатора професій розміщено на офіційному сайті Мінсоцполітики (розділ «Нормативна база», підрозділ «Нормативні акти», рубрика (напрям) «Робочий час та час відпочинку»).

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR КадриПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×