Кадровик01

Кадрове діловодство у ФОП. Роз’яснює Держпраці

  • 29 березня 2018
  • 4256

ФОП має затвердити штатний розпис, ПВТР, вести облік відпусток, готувати накази з кадрових питань.

Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області повідомило, що законодавство про працю прямо не передбачає обов’язку фізичної особи — підприємця (далі ФОП) вести кадрову документацію при застосуванні найманої праці.

Однак, норми трудового законодавства поширюються на осіб, які працюють за трудовим договором з фізичною особою (ч. 1 ст. 3 КЗпП), а отже, й на трудові відносини, що виникають між працівником та ФОП — роботодавцем.

Роботодавець зобов’язаний ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку (далі — ПВТР) до початку роботи за укладеним трудовим договором (ст. 29 КЗпП). Тому ФОП повинен затвердити ПВТР.

Працівники, які мають трудові відносини з ФОП, мають право на відпустки, як і працівники підприємств, установ, організацій (ст. 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки). Черговість надання відпусток визначають графіки відпусток, які затверджує роботодавець за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (ст. 10 Закону про відпустки). Тому ФОП зобов’язаний вести облік відпусток працівників.

На ФОП поширюється дія Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату від 28.09.2005 № 286 (далі — Інструкція № 286).

До первинної облікової документації для визначення кількісного складу працівників належать:

ФОП має вести означену первинну облікову документацію з персоналу.

Також ФОП має затвердити штатний розпис. На підставі штатного розпису ухвалюють рішення про прийняття, переведення працівників на іншу роботу, встановлення посадового окладу, тарифної ставки (окладу) конкретному працівникові. Наявність штатного розпису є гарантією забезпечення прав працівників на працю, захист від незаконного звільнення та оплату праці. 

Позицію щодо необхідності ведення ФОП кадрової документації при застосуванні найманої праці висловило й Мінсоцполітики (лист від 21.11.2016 № 5907/0/10–16/06). Це запобігатиме порушенням законодавства про працю і випадковим помилкам у роботі з персоналом.

За інформацією Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон