Законодавчі ініціативи: строк контракту на військову службу — до 10 років, СБУ перевірятиме охочих укласти контракт

6 квітня 2018 478
Інші ініціативи — жінки зможуть укладати контракт до досягнення граничного віку перебування на військовій службі.

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (щодо уточнення питань військової служби за контрактом)» (законопроект № 6473).

Законодавчі ініціативи: строк контракту на військову службу — до 10 років, СБУ перевірятиме охочих укласти контрактЧитайте також: Призов на строкову військову службу — 2018: увільняємо працівника від роботи

Як зазначено в пояснювальній записці до проекту закону, законодавство суттєво обмежує залучення жінок до виконання певних завдань, їхню участь в бойових діях, можливість займати певні посади. Зокрема, граничний вік перебування у запасі військовозобов’язаних-жінок (незалежно від присвоєних їм військових звань) становить 50 років, тож жінки віком від 40 до 50 років (на відміну від чоловіків) позбавлені змоги укласти контракт на проходження військової служби.

Для чоловіків граничний вік перебування у запасі залежить від військового звання та має два вікових періоди.

Законопроект № 6473 надає особам обох статей рівні можливості з укладення контракту на проходження військової служби.

Також, аби уникнути випадків, коли контракт на військову службу укладають з громадянином, причетним до дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, до укладання контракту військові комісаріати (командири військових частин) надсилатимуть запити до СБУ. Якщо СБУ надасть інформацію про причетність громадянина до означених дій або особа, що планує укласти контракт, не надасть згоди на проведення перевірки, військкомат (командир військової частини) відмовить в укладанні контракту.

Уточнено строки проходження військової служби під час особливого періоду, а саме, за бажанням військовослужбовця строк проходження військової служби за новим контрактом може бути продовжено на строк від 1 до 10 років.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR КадриПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×