Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Законодавчі ініціативи: строк контракту на військову службу — до 10 років, СБУ перевірятиме охочих укласти контракт

  • 6 квітня 2018
  • 775

Інші ініціативи — жінки зможуть укладати контракт до досягнення граничного віку перебування на військовій службі.

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (щодо уточнення питань військової служби за контрактом)» (законопроект № 6473).

Законодавчі ініціативи: строк контракту на військову службу — до 10 років, СБУ перевірятиме охочих укласти контрактЧитайте також: Призов на строкову військову службу — 2018: увільняємо працівника від роботи

Як зазначено в пояснювальній записці до проекту закону, законодавство суттєво обмежує залучення жінок до виконання певних завдань, їхню участь в бойових діях, можливість займати певні посади. Зокрема, граничний вік перебування у запасі військовозобов’язаних-жінок (незалежно від присвоєних їм військових звань) становить 50 років, тож жінки віком від 40 до 50 років (на відміну від чоловіків) позбавлені змоги укласти контракт на проходження військової служби.

Для чоловіків граничний вік перебування у запасі залежить від військового звання та має два вікових періоди.

Законопроект № 6473 надає особам обох статей рівні можливості з укладення контракту на проходження військової служби.

Також, аби уникнути випадків, коли контракт на військову службу укладають з громадянином, причетним до дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, до укладання контракту військові комісаріати (командири військових частин) надсилатимуть запити до СБУ. Якщо СБУ надасть інформацію про причетність громадянина до означених дій або особа, що планує укласти контракт, не надасть згоди на проведення перевірки, військкомат (командир військової частини) відмовить в укладанні контракту.

Уточнено строки проходження військової служби під час особливого періоду, а саме, за бажанням військовослужбовця строк проходження військової служби за новим контрактом може бути продовжено на строк від 1 до 10 років.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю