Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Зміни в законодавстві: особам з ампутованими кінцівками не доведеться проходити переогляд раз на два роки

  • 10 квітня 2018
  • 154

Інвалідність, зумовлену наявністю анатомічних дефектів, інших необоротних порушень функцій органів і систем організму, у т. ч. необоротною втратою (ампутацією) верхніх та/або нижніх кінцівок (їх частин), встановлюватимуть безстроково.

Українські реалії: учасники АТО, у яких ампутовані верхні та/або нижні кінцівки, скаржаться на те, що інвалідність їм встановлюється на певний строк. Раз на два-три роки доводиться проходити переогляд, збирати купу довідок, начебто ампутована рука може за цей час знову відрости… Законодавець нарешті почув проблему і усунув її. Зміни стосуються не лише учасників АТО, а й усіх осіб з необоротними порушеннями функцій організму.

Закон України від 13.03.2018 № 2318-VIII уніс зміни до статті 7 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» від 06.10.2005 № 2961-IV (далі — Закон № 2961). Уточнено умови встановлення інвалідності.

Безстроково встановлюватимуть інвалідність:

  • особам, які звертаються для встановлення інвалідності, зумовленої наявністю анатомічних дефектів, інших необоротних порушень функцій органів і систем організму, у т. ч. необоротною втратою (ампутацією) верхніх та/або нижніх кінцівок (їх частин);
  • особам з інвалідністю, у яких строк переогляду настає після досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV.

Окрім того, безстроково та на ступінь вище визначених законодавством критеріїв встановлення групи інвалідності, але не вище I групи, встановлюватимуть інвалідність особам, які внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО у період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях, забезпечення їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, отримали ушкодження, які призвели до необоротної втрати (у т. ч. ампутації) верхніх та/або нижніх кінцівок (їх частин), необоротної втрати іншого органу або повної стійкої втрати органом його функцій, що призвело до інвалідності.

Зміни в законодавстві: особам з ампутованими кінцівками не доведеться проходити переогляд раз на два рокиЧитайте також: Відтепер «особа з інвалідністю» замість — «інвалід»: поради кадровикам

Якщо особа, яка звертається для встановлення інвалідності, не може прибути на огляд (переогляд) до комісії за станом здоров’я згідно з висновком ЛКК, огляд (переогляд) проводиться за місцем її проживання (вдома), у т. ч. за місцем проживання у стаціонарних установах для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, закладах соціального захисту для бездомних осіб та центрах соціальної адаптації осіб або в закладах охорони здоров’я, в яких така особа перебуває на лікуванні.

Зміни до Закону № 2961 набули чинності 06.04.2018. У місячний строк Уряд має привести свої нормативно-правові акти у відповідність до ухвалених змін.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю