Держпраці: Повідомлення до ДФС подають у разі прийняття сумісника

12 квітня 2018 1440
Коли подавати повідомлення? Чи повідомляти ДФС про сумісників? Яка відповідальність за неподання повідомлення?

Управління Держпраці у Кіровоградській області нагадало, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ (ч. 3 ст. 24 КЗпП).

Дата наказу (розпорядження) про прийняття працівника на роботу та дата початку роботи працівника відрізняються (колонки 8 і 9 додатка до постанови КМУ «Про порядок повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 № 413).

Аналогічна позиція у Мінсоцполітики (лист від 10.08.2015 № 1038/13/84-15). Тобто до початку роботи працівника інформація про його зарахування має бути подана до ДФС або її територіальних органів і дата наказу про прийняття працівника на роботу та дата початку роботи працівника не співпадають.

Повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу є частиною укладання трудового договору, яке складається із виданого наказу та повідомлення ДФС та її територіальних органів (лист Держпраці від 03.08.2015 № 1364/24/21/01/2298-15).

Сумісництво — виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом (Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затверджене наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.1993 № 43).

На осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуть тільки за місцем основної роботи (Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58).

Роботу за сумісництвом в трудовій книжці зазначають окремим порядком. Запис про роботу за сумісництвом вносять до трудової книжки за бажанням працівника власником або уповноваженим ним органом.

Оскільки повідомлення ДФС є частиною укладання трудового договору, ДФС повідомляють про прийняття працівника до початку укладання трудового договору, як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом. При укладанні трудового договору за сумісництвом у повідомленні зазначають «без трудової книжки».

Укладення договорів цивільно-правового характеру не регулює КЗпП. Тому ДФС у цьому випадку не повідомляють.

Мінсоцполітики (лист від 19.08.2015 № 1069/13/84-15) зауважує, що у випадку фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) юридичні та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (ст. 265 КЗпП).

Більше про повідомлення ДФС – у системі «Expertus: Кадри».

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати






© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×