text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Чи можна виплатити держслужбовцю грошову допомогу при наданні 1 к. д. відпустки? Роз’яснює Мінсоцполітики

  • 18 квітня 2018
  • 3747

При поділі щорічної основної відпустки на частини грошову допомогу виплачують за заявою працівника один раз на рік при наданні будь-якої з частин щорічної основної відпустки, незалежно від кількості днів такої відпустки

Мінсоцполітики (лист від 07.12.2017 № 23966/0/2-17/28) нагадало, що державним службовцям надають щорічну основну оплачувану відпустку тривалістю 30 календарних днів, якщо законом не передбачено більш тривалої відпустки, з виплатою грошової допомоги у розмірі середньомісячної заробітної плати (ст. 57 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII; далі — Закон № 889)

Законодавство не передбачає обмежень щодо кількості днів щорічної основної відпустки для виплати грошової допомоги у розмірі середньомісячної заробітної плати.

Щорічні відпустки надають державним службовцям у порядку та на умовах, визначених законодавством про працю (ст. 59 Закону № 889).

На прохання працівника щорічну основну відпустку може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна, безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів (ст. 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР). При цьому ця частина відпустки не обов’язково має бути першою її частиною.

Мінсоцполітики наголошує, що при поділі щорічної основної відпустки на частини грошову допомогу в розмірі середньомісячної заробітної плати виплачують за заявою працівника один раз на рік при наданні будь-якої з частин щорічної основної відпустки, незалежно від кількості днів такої відпустки.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон