Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Держпраці попереджає: платите зарплату за першу половину місяця в меншому розмірі — наражаєтеся на штраф у 10 МЗП

  • 2 травня 2018
  • 1999

Вимога статті 115 КЗпП щодо розміру заробітної плати за першу половину місяця не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника є мінімальною державною гарантією.

Державна служба України з питань праці (лист від 03.04.2018 № 2547/4/4.1-ДП-18) нагадала, що розмір заробітної плати за першу половину місяця визначають у колективному договорі (нормативному акті роботодавця), погодженому з профспілкою чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника (ст. 115 КЗпП).

Норми і гарантії в оплаті праці, передбачені частиною 1 статті 12 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР та КЗпП, є мінімальними державними гарантіями.

Порушення вимог частини 3 статті 115 КЗпП щодо розміру заробітної плати за першу половину місяця є порушення мінімальних державних гарантій.

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягне за собою накладення штрафу на юридичну та фізичну особу — підприємця, який використовує найману працю, у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

У минулому 2017 році сума штрафів за порушення законодавства про працю сягнула 341 395 тис. грн. За які порушення та кого штрафували, дізнайтеся зі статті «Контроль у сфері праці — 2017: промовисті цифри» 

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю