Кадровик01

Родич допомагає в магазині чи кафе? Оформіть трудові відносини. Попередження Держпраці

  • 2 травня 2018
  • 920

Приватний підприємець залучав до роботи свою неповнолітню 17-річну дочку та 25-річну односельчанку для роботи в магазині. Наслідок — штраф 223 тис. грн.

Управління Держпраці у Закарпатській області попереджає щодо поширених випадків, коли підприємці беруть на роботу родичів чи близьких друзів, з якими не поспішають оформляти трудові відносини або укладають цивільно-правовий договір. Далі «свої» люди активно «допомагають» здійснювати торговельні операції у крамницях, обслуговують відвідувачів у кафе, за стійками у барах, виконують роль підсобних робітників у приватних виробничих цехах тощо. Такі працівники під час перевірки контролюючих органів чи в інших нештатних ситуаціях зазвичай заперечують свою причетність до виконання трудових функцій, мовляв, випадково зайшли і вирішили допомогти родичеві.

Родич допомагає в магазині чи кафе? Оформіть трудові відносини. Попередження ДержпраціВарто знати: Контроль у сфері праці — 2017

Так приватний підприємець із села Кошельово залучав до роботи свою неповнолітню 17-річну дочку та 25-річну односельчанку. Дівчата виконували обов’язки продавців, а власник крамниці розраховувався з ними у «конверті» за кожен відпрацьований день.

Під час інспекційного відвідування, проведеного на підставі повідомлення Хустського об’єднаного управління ПФУ, посадовці Управління Держпраці у Закарпатській області зафіксували цей факт і ретельно задокументували його, у т. ч. фото- та відеоматеріалами.

У зв’язку з виявленим порушенням підприємець має сплатити штраф у розмірі 223 тисячі 380 гривень (абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

Держпраці наголошує: боротьба з тіньовими схемами оплати праці на сьогодні є одним з пріоритетних напрямів діяльності її органів. Роботодавцям, які використовують приховану найману робочу силу, варто переглянути своє ставлення до такого підходу трудових правовідносин.

За інформацією Управління Держпраці у Закарпатській області

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон