Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Чи має швачка право на пільги у зв’язку з підвищеним зоровим навантаженням? Роз’яснює Держпраці

  • 3 травня 2018
  • 411

Професія швачки не є професією зі шкідливими або важкими умовами праці. Тому швачки не мають прав на пільги та компенсації, зокрема, на доплати за особливі умови праці.

Управління Держпраці у Рівненській області нагадало, що професійна назва роботи «Швачка» (код КП 7436) належить до професійного угруповання «Швачки та вишивальниці» розділу «Кваліфіковані робітники з інструментом» (Національний класифікатор України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затверджений наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327).

Швачка виконує на машинах або вручну операції з підготовки до пошиття виробів з різних матеріалів, ліквідує обрив ниток, міняє шпулі, регулює натяг ниток та частоту строчки, контролює якість крою, відповідність фурнітури до кольору та призначення виробів, відповідність кольору деталей виробів, прикладних матеріалів, ниток, усуває дрібні неполадки в роботі устаткування, яке обслуговує. Це операції простої, середньої складності, складні та особливо складні з пошиття виробів із різних матеріалів тощо (Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників, затверджений наказом Мінпромполітики від 13.07.2005 № 245).

Споріднені професії: вишивальниця, закрійник, кравець. Професія швачки має від 1 до 5 розрядів, кожен із яких має різні кваліфікаційні вимоги.

Робота швачки кваліфікується як фізична праця середнього рівня важкості. Працюють за цим фахом переважно жінки. Їхня робота проходить у цехах із побутовим мікрокліматом та індивідуальним освітленням. Її специфічною особливістю є фіксована сидяча поза, що передбачає наявність робочого стільця, який регулює висоту та кут нахилу спини. З метою профілактики стомлення та відновлення працездатності швачки використовують регламентовані перерви для відпочинку. Людина, яка працює за цим фахом, повинна бути фізично витривалою. Під час роботи найбільш завантажені зоровий, дотиковий та руховий органи. Швачка повинна добре регулювати психічні процеси та емоційні стани, бути акуратною і мати розвинений естетичний смак. Для оволодіння даною професією необхідна добра підготовка з анатомії й фізіології людини, математики, креслення, малювання, фізики та трудового навчання.

Щорічна основна відпустка швачки — 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік (ст. 6 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР)

Ця професія не передбачена в Списках №1 і №2, тобто не є законодавчо визнаною професію зі шкідливими або важкими умовами праці. Тому швачки не мають прав на пільги та компенсації, зокрема, на доплати за умови праці.

Однак колективний договір підприємства може передбачати виплату робітникам доплати за професійну майстерність, надбавку за високі досягнення в праці, за стаж роботи, премії.

За інформацією Управління Держпраці у Рівненській області

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю