Путівки постраждалим через нещасний випадок на виробництві у 2018 році

11 травня 2018
430
Середній бал: 5 із 5

ФСС фінансує витрати на санаторно-курортне лікування потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, якщо таку потребу визначено висновками МСЕК та індивідуальною програмою реабілітації інваліда.

Управління Держпраці у Полтавській області нагадує, що Фонд соціального страхування України (далі — Фонд) фінансує витрати на санаторно-курортне лікування потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, якщо таку потребу визначено висновками медико-соціальної експертної комісії (далі — МСЕК) та індивідуальною програмою реабілітації інваліда (далі — ІПР) (ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105).

Потерпілому, якому встановлено інвалідність, за медичним висновком безоплатно надають путівку для санаторно-курортного лікування. У разі самостійного санаторно-курортного лікування Фонд компенсує вартість путівки у розмірі, що не перевищує граничних розмірів витрат, встановлених правлінням Фонду.

Путівки постраждалим через нещасний випадок на виробництві у 2018 роціЧитайте також: Відпустка працівникам з інвалідністю

Механізм, граничні розміри витрат та умови відшкодування витрат за надані послуги з санаторно-курортного лікування профільним санаторно-курортним закладам визначено Порядком відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затвердженого постановою правління Фонду від 24.05.2017  № 33 (далі — Порядок № 33) та Положенням про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання санаторно-курортним лікуванням, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України 31.10.2007 № 49 (далі — Положення № 49).

Потерпілі мають право на отримання санаторно-курортного лікування (за санаторно-курортною путівкою) періодично згідно з рішенням МСЕК, а саме:

 • інваліди І групи щороку;
 • інваліди II групи один раз на два роки або щороку на підставі ІПР;
 • інваліди III групи один раз на три роки, один раз на два роки або щороку на підставі ІПР (п. 4 Порядку № 33).

Якщо висновок МСЕК визначає потребу в супроводі потерпілого на санаторно-курортне лікування, умови договору передбачають забезпечення супроводжуючої особи путівкою без лікування (лише проживання та харчування). На документі ставлять помітку «Супровідник». Потерпілого не можуть супроводжувати інваліди І групи та особи, які не досягали 18-річного віку (п. 15 Порядку № 33).

Для отримання путівки на санаторно-курортне лікування потерпілий має перебувати на обліку в робочому органі Фонду за місцем зберігання справи про страхові виплати потерпілих.

Для взяття на облік потерпілий подає в робочий орган Фонду:

 • заяву за формою, встановленою виконавчою дирекцією Фонду;
 • висновок МСЕК про потребу потерпілого в санаторно-курортному лікуванні та про потребу в супроводі (якщо таку потребу визначено);
 • довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою № 070/о;
 • ІПР (за наявності);
 • копію паспорта потерпілого та особи, яка супроводжує потерпілого, якому за висновком МСЕК визначено потребу в супроводі (п. 9 Порядку № 33).

Потерпілі мають право вільно обирати санаторно-курортний заклад, розташований на території України, у населених пунктах, на території яких органи державної влади України здійснюють свої повноваження в повному обсязі, відповідно до медичних показань за профілем лікування. Назву санаторно-курортного закладу та його місцезнаходження потерпілі зазначають у заяві (п. 7 Порядку № 33).

Правління Фонду затвердило граничні розміри витрат для відшкодування вартості одного ліжко-дня санаторно-курортного лікування потерпілого та перебування супроводжуючої особи на 2018 рік:

 • для потерпілого з наслідками травм, захворюваннями хребта та спинного мозку — 581 грн без ПДВ;
 • для потерпілого — 560 грн без ПДВ;
 • для супроводжуючої особи потерпілого з наслідками травм, захворюваннями хребта та спинного мозку — 445 грн з ПДВ;
 • для супроводжуючої особи потерпілого — 470 грн з ПДВ.

Якщо вартість одного-ліжко дня становить більше затверджених граничних розмірів, потерпілий самостійно сплачує різницю.

Також Фонд компенсує потерпілому витрати на проїзд до санаторно-курортного закладу та у зворотному напрямку.

За інформацією Управління Держпраці у Полтавській області

logo